[Çözüm] Windows 7 Sürücü Hatalarını Denetleme

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Windows 7
  Bazı bilgisayar sorunlarını sürücü veya sürücülerde hataları denetleyerek çözebilirsiniz. Örneğin, bazı performans sorunlarını düzeltmek için bilgisayarınızın ana sabit diskini denetleyebilir veya bir dış sabit diskin düzgün çalışıp çalışmadığını denetleyebilirsiniz.


  Bilgisayar’ı açmak için Başlat düğmesini ve ardından Bilgisayar‘ı tıklayınız.
  Denetlemek istediğiniz sürücüyü sağ tıklatın ve ardından Özellikler‘i tıklayınız.
  Araçlar sekmesini ve sonra da Hata Denetimi‘nin altında Şimdi denetle‘yi tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.Tarama işleminin algıladığı dosya ve klasörlerle ilgili sorunları otomatik olarak onarmak için Dosya sistemi hatalarını otomatik olarak düzelt seçeneğini belirleyin. Aksi durumda, disk denetimi sorunları bildirir ama onarmaz.Kapsamlı bir disk denetimi gerçekleştirmek için Bozuk bölümleri tarayıp düzeltmeye çalış seçeneğini belirleyin. Tarama işlemi, sürücüdeki fiziksel hataları bulup onarmaya çalışır ve tamamlanması uzun zaman alabilir.Dosya hatalarını ve fiziksel hataları birlikte denetlemek için, hem Dosya sistemi hatalarını otomatik olarak düzelt seçeneğini hem de Bozuk bölümleri tarayıp düzeltmeye çalış seçeneğini işaretleyiniz.
  Başlat‘ı tıklayınız.
  Sürücünüzün boyutuna bağlı olarak, bu işlem birkaç dakika sürebilir. En iyi sonuç için, hataların denetlendiği sırada bilgisayarınızı başka görevler için kullanmayınız.


  [​IMG]
  Not: Kullanılmakta olan bir sürücü (örneğin, Windows'u içeren bölüm) için Dosya sistemi hatalarını otomatik olarak düzelt seçeneğini belirlerseniz, bilgisayarınızı bir sonraki yeniden başlatışınızda denetimi yeniden zamanlamanız istenir
   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Siz veya seçtiğiniz biri bilgisayarınıza bir uzak bilgisayardan bağlanabilir, ancak önce uzak bağlantılara izin vermeniz gerekir.
  Başka bir kullanıcının Uzak Masaüstü Bağlantısı‘nı kullanarak bilgisayarınıza bağlanmasına nasıl izin vereceğinizi öğrenmek için makalemizi adım adım uygulayınız.
  Başka bir kullanıcının Uzak Masaüstü Bağlantısı’nı kullanarak bilgisayarınıza bağlanmasına izin vermek için adımları takip ediniz.


  1. Sistem’i açmak için Başlat düğmesini tıklayınız, Bilgisayar‘ı sağ tıklayınız ve sonra Özellikler‘i tıklayın.
  2. Sol bölmede Uzak Ayarlar‘ı tıklayınız. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay veriniz.
  3. Bağlantılara izin vermek için, Uzak Masaüstü altındaki seçeneklerden birini belirleyin. Bu seçenekler hakkında daha fazla bilgi için

   Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   Windows 7 Sistem Özellikleri / Uzak Sekmesi
  4. Kullanıcıları Seç‘i tıklayınız.
  5. Uzak Masaüstü Kullanıcıları iletişim kutusunda Ekle‘yi tıklayınız.
  6. Kullanıcı veya Grup Seç iletişim kutusunda, aşağıdakilerden bir veya daha fazlasını yapın:
   • Arama konumunu belirtmek için Konumlar‘ı tıklayınız.
   • Aramak istediğiniz nesne türlerini (kullanıcı adları) belirtmek için Nesne Türleri‘ni tıklayınız.
   • Seçilecek nesne adlarını girin kutusuna, aramak istediğiniz kullanıcının adını yazın ve Adları Denetle‘yi tıklatın. Kullanıcı adı bulunamazsa, gelişmiş arama gerçekleştirmek üzere Gelişmiş‘i tıklatın.
  7. Doğru adı bulduğunuzda Tamam‘ı tıklayınız. Ad Uzak Masaüstü Kullanıcıları iletişim kutusundaki kullanıcılar listesinde görünür.
  8. Tamam‘ı ve ardından yeniden Tamam‘ı tıklayınız.
   

Sayfayı Paylaş