[Çözüm] Windows 7 için TCP/IP ayarlarını değiştirme

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [FONT=WOL_Reg][​IMG]
  TCP/IP bilgisayarınızın diğer bilgisayarlarla nasıl iletişim kuracağını tanımlar.[/FONT]

  [FONT=WOL_Reg]TCP/IP ayarlarını yönetmeyi kolaylaştırmak için otomatik Dinamik Ana Bilgisayar Yapılandırma Protokolü (DHCP) kullanmanızı öneririz. Ağınız destekliyorsa, DHCP otomatik olarak ağınızdaki bilgisayarlara Internet Protokolü (IP) adresleri atar. DHCP kullanırsanız, bilgisayarınızı başka bir yere götürdüğünüzde TCP/IP ayarlarınızı değiştirmeniz gerekmez ve DHCP Etki Alanı Adı Sistemi (DNS) ve Windows Internet Adı Hizmeti (WINS) gibi TCP/IP ayarlarını el ile yapılandırmanızı gerektirmez. DHCP'yi etkinleştirmek veya diğer TCP/IP ayarlarını değiştirmek için aşağıdaki adımları uygulayın:[/FONT]
  [FONT=WOL_Reg]

  • Ağ Bağlantıları'nı açmak için [FONT=WOL_Bold]Başlat[/FONT] düğmesini [​IMG] ve sonra [FONT=WOL_Bold]Denetim Masası[/FONT]'nı tıklatın. Arama kutusuna [FONT=WOL_Bold]bağdaştırıcı[/FONT] yazın ve Ağ ve Paylaşım Merkezi altından [FONT=WOL_Bold]Ağ bağlantılarını görüntüle[/FONT]'yi tıklatın.
  • Değiştirmek istediğiniz bağlantıyı sağ tıklatın ve sonra [FONT=WOL_Bold]Özellikler[/FONT]'i tıklatın. [​IMG] Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
  • [FONT=WOL_Bold]Ağ İletişimi[/FONT] sekmesini tıklatın. [FONT=WOL_Bold]Bu bağlantı aşağıdaki öğeleri kullanır[/FONT]'ın altında, [FONT=WOL_Bold]Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4)[/FONT]veya [FONT=WOL_Bold]Internet Protokolü sürüm 6 (TCP/IPv6)[/FONT] öğesini tıklatın ve sonra[FONT=WOL_Bold]Özellikler[/FONT]'i tıklatın.
   [​IMG]Ağ Bağlantısı Özellikleri iletişim kutusu
  • IPv4 IP adresi ayarlarını belirtmek için aşağıdakilerden birini yapın:
   • P ayarlarını otomatik olarak almak için [FONT=WOL_Bold]Otomatik olarak bir IP adresi al[/FONT]'ı ve sonra [FONT=WOL_Bold]Tamam[/FONT]’ı tıklatın.
   • IP adresi belirtmek için [FONT=WOL_Bold]Aşağıdaki IP adresini kullan[/FONT]'ı tıklatın ve sonra [FONT=WOL_Bold]IP adresi[/FONT], [FONT=WOL_Bold]Alt ağ maskesi[/FONT] ve [FONT=WOL_Bold]Varsayılan ağ geçidi[/FONT] kutularında IP adresi ayarlarını yazın.

  • IPv6 IP adresi ayarlarını belirtmek için aşağıdakilerden birini yapın:
   • IP ayarlarını DHCP ile otomatik olarak almak için [FONT=WOL_Bold]Otomatik olarak IPv6 adresi al[/FONT]'ı ve sonra [FONT=WOL_Bold]Tamam[/FONT]’ı tıklatın.
   • IP adresi belirtmek için [FONT=WOL_Bold]Aşağıdaki IP adresini kullan[/FONT]'ı tıklatın ve sonra [FONT=WOL_Bold]IPv6 adresi[/FONT], [FONT=WOL_Bold]Alt ağ önek uzunluğu[/FONT] ve[FONT=WOL_Bold]Varsayılan ağ geçidi[/FONT] kutularında IP adresi ayarlarını yazın.

  • DNS sunucusu adresi ayarlarını belirtmek için aşağıdakilerden birini yapın:
   • DNS sunucusu adresini otomatik olarak almak için [FONT=WOL_Bold]DNS sunucu adresini otomatik olarak al[/FONT]'ı ve sonra [FONT=WOL_Bold]Tamam[/FONT]’ı tıklatın.
   • DNS sunucusu adresini belirtmek için [FONT=WOL_Bold]Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan[/FONT]'ı tıklatın ve sonra [FONT=WOL_Bold]Tercih edilen DNS sunucusu[/FONT] ve [FONT=WOL_Bold]Diğer DNS Sunucusu[/FONT] kutularında, birincil ve ikincil DNS sunucularının adreslerini yazın.

   [​IMG]Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) Özellikleri iletişim kutusu

  • Gelişmiş DNS, WINS ve IP ayarlarını değiştirmek için [FONT=WOL_Bold]Gelişmiş[/FONT]'i tıklatın.


  [/FONT]

  [FONT=WOL_Reg]Not


  • IPv4'ü yüklemek için Komut İstemcisi'ni yönetici olarak çalıştırın, [FONT=WOL_Bold]netsh interface ipv4 install[/FONT] yazın ve Enter'a basın.  [/FONT]

  [​IMG]
   
 2. djlove
  Offline

  djlove Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  5 Aralık 2015
  Mesajlar:
  2
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  izmir
  Emegine sağlık kardes bari ben tsk edeyim
   

Sayfayı Paylaş