[Çözüm] Windows 10'da Varsayılan Uygulamalar Nasıl Değiştirilir?

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]

  @Mehmetkarahanlı@

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !
  Windows 10 da varsayılan uygulamaları değiştirmek istiyorsanız bu konumuzu okumanız faydalı olacaktır. Windows 10'a yükselttikten sonra varsayılan uygulamalar bir kaç değişiklik olacaktır. Yeni uygulamalar olacağı için varsayılan uygulamaları Windows 10 ona göre atayacaktır. Siz eğer varsayılan uygulamalardan memnun değilseniz, basit bir şekilde varsayılan uygulamaları değiştirebilirsiniz.Windows 10'da Varsayılan Uygulamalar Nasıl Değiştirilir?

  • İlk olarak Arama bölümüne Ayarlar yazın ve Windows 10 Ayarlar ekranını açın.

   Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !  • Daha sonra karşınıza gelecek olan Ayarlar menüsünden Sistem'i seçin.

   Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !  • Karşınıza gelecek olan Sistem Ayarları ekranından sol menüden bulunan Varsayılan Uygulamalarseçeneğine tıklayın.

   Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !  • Varsayılan Uygulamalar ekranı karşınıza gelecektir. Bu ekranda Takvim, E-posta, Harita, Müzik Çalar, Fotoğraf Görüntüleyicisi, Video Oynatıcısı veWeb Tarayıcısı seçeneklerinin varsayılan uygulamalarını değiştirebilirsiniz.

   Varsayılan uygulamalar ekranında varsayılan uygulamaları değiştirmek için herhangi bir uygulamanın üstünde tıklayın ve aşağıya doğru seçenekler çıkacaktır. Dilerseniz orada bulunan bir uygulamayı seçerek varsayılan uygulamayı değiştirebilirsiniz. Aşağıda yer alanVarsayılan Uygulamaları Sıfırlaseçeneği ile Windows 10'un size ilk sunduğu ayarlara geri döndürebilirsiniz.

   Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


   [​IMG]
   
  Tymsah bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş