[Çözüm] Windows 10 Güncellemesinde “C1900101 – 20017” Hatası Nasıl Çözülür?

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Windows 10 Güncellemesinde Karşılaşılan “C1900101 – 20017” Hata Mesajı

  Windows 10 Yüklenemedi
  Başarısız olan: 1 günceleştirme
  Bulunan Hatalar:
  C1900101 - 20017 Windows Update bilinmeyen bir hatayla karşılaştı.Windows 10 “C1900101 – 20017” Güncelleme Hatası Çözümü


  1. Öncelikle aşağıda bağlantısını paylaştığım yazımızdaki hata sebeplerini okuyun ve sebeplerin hemen altında listelenen çözüm önerilerini uygulayın. Bu öneriler farklı bir hata kodu için hazırlanmış olsa da bu hata için de geçerlidir.

   Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  2. Eğer Windows 10 kurulumunu Windows Update‘i kullanarak yapıyorsanız bundan sonraki adımları da uygulayın.
  3. Klavyenizden “Windows” + “X” tuşlarına basın
  4. Başlat menüsü‘nün üzerinde açılacak menüden “Komut Satırı (Yönetici)” seçeneğinin üzerine tıklayın ve Komut Satırını yönetici ayrıcalıklarıyla açın.
  5. Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   Windows 10’da komut satırını yönetici olarak çalıştırma

  6. MSI Installer, BITS, Cryptographic ve Windows Update Hizmetleri uygulamalarını durdurun. Bunun için Komut Satırına aşağıdaki komutları sırasıyla yazarak Enter’a basın.net stop wuauservnet stop cryptSvcnet stop bitsnet stop msiserver
  7. SoftwareDistribution ve Catroot2 klasörlerinin ismini değiştirin. Bunun için yine Komut Satırına aşağıdaki kodları sırasıyla yazın ve Enter’a basın.ren C:Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.oldren C:Windows\System32catroot2 Catroot2.old
  8. Şimdi, MSI Installer, BITS, Cryptographic ve Windows Update Hizmetleri uygulamalarını yeniden başlatın. Bunun için aşağıdaki komutları uygulayın.net start wuauservnet start cryptSvcnet start bitsnet start msiserver
  9. Komut Satırına “exit” yazın ve Enter’a basın. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Windows Update ile Windows 10’a yükseltme işlemini tekrar başlatın.

  Umarım bu çözüm önerimiz işinize yarar ve sorunsuz bir şekilde Windows 10’a kavuşabilirsiniz.
   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Bedava Windows 10 için yolun sonu geliyor!


  Windows 7 ve 8 kullananların canını sıkan "Windows 10'u Alın" yakında tarihe karışacak!  [​IMG]Windows 10'a geçmeniz için ısrar eden kutucuklar, yakında tarihe karışacak. Firma, "Windows 10'u Alın" uygulamasını Windows 7 ve 8.1'li bilgisayarlardan kaldırma planlarını açıkladı.
  Firma, Windows 10'a ücretsiz yükseltme kampanyasının 29 Temmuz'da biteceğini bizlere

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  . Yazılım devinin WinBeta'ya yaptığı bir açıklamada ise herkesin canını sıkan yükseltme uyarısının 29 Temmuz'dan sonra devre dışı kalacağı bilgisi verildi:
  "Detayları tamamlamak üzereyiz, ancak 29 Temmuz itibariyle Windows 10'a kolay yükseltmeye olanak tanıyan Windows 10'u Alın uygulaması, dünya çapındaki PC'lerde devre dışı bırakılacak ve yavaşça kaldırılmaya başlanacak. Windows 10'u Alın uygulamasının sunulması nasıl zaman aldıysa, onu geri çekmek de zaman alacak."
  Microsoft, ücretsiz yükseltme olanağını 29 Temmuz'da bitirmeyi planlıyor, ancak bu kararını değiştirmek için zamanı var. Firma, yükseltme uygulamasını kaldırmanın "zaman alacağını" söylüyor; buradan bazı kullanıcıların 29 Temmuz sonrasında da, bir süre için Windows 10'a yükseltme olanağının bulunacağı sonucu çıkarılabilir.
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş