‘Barışa inanlar olarak yürüyeceğiz’

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında sevilir tarafından paylaşıldı.

 1. sevilir
  Offline

  sevilir Kıdemli Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  445
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  adıyaman
  BKP Genel Sekreteri İzzet İzcan ve beraberindeki parti heyeti, merhum Özker Özgür için Lefkoşa Kabristanlığı’ndaki mezarı başında ayrı bir tören düzenledi.

  Saat 09:00’da Özgür’ün anısına bir dakikalık saygı duruşunun ardından, Genel Sekreter İzcan yaptığı konuşmada, yaşamı boyunca yurdun birliği, demokrasi ve temel insan haklarına saygı ile işçi sınıfının hakları için mücadele etmiş birisi olan Özgür’ün, Kıbrıs Türkünün barışa ve huzura erişmesi için seve seve canını harcadığını kaydetti.

  İzcan, Özgür’ün hasta yatağında son bir haftası kalana dek, yazıları ve uyarılarıyla “Yarın geç olabilir” diyerek Kıbrıs Türkünün dikkatini çekmeye çalıştığını söyleyen İzcan, onun açtığı yolda “barışa inananlar” olarak yürümeye devam edeceklerini bildirdi.

  GENÇLER DE UNUTMADI

  BKP Gençlik Kolları Başkanı Salih Batak, Özker Özgür’ün ortak vatan ve sosyalizm mücadelesinin yılmaz savaşçısı olduğunu ve Özgür’ü ölümünün 4. yılında saygı, sevgi ve büyük bir özlemle andıklarını belirtti. Özgür’ün anısının mücadelelerinde kendilerine ışık tutmaya devam edeceğini belirten Batak, Özgür’ün kendini bağımsız, bağlantısız Birleşik Kıbrıs’a adadığını ve tüm baskı ve tehditlere karşı direndiğini, yılmadığını kaydetti.
   

Sayfayı Paylaş