Arınç: Tacizden suçlanan İnce istifa etmeli

Konu, 'Türkiye Genel' kısmında toycan tarafından paylaşıldı.

 1. toycan
  Offline

  toycan Banlı Üye

  Kayıt:
  6 Haziran 2007
  Mesajlar:
  682
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  [​IMG]
  Bülent Arınç ve Muharrem İnce arasındaki cinsel taciz polemiği devam ediyor. Arınç Meclis'te bulunan dokunulmazlık dosyalarından birinin cinsel taciz dosyası olduğunu, bunun da İnce'ye ait olduğunu söyledi. Bu nedenle İnce'nin dokunulmazlığının kalkmasını talep eden Arınç, "bu yüz kızartıcı bir suçtur" dedi. İnce'nin kendisinden yardım isteyen CHP üyesi Fatma K. adında bir kadına tacizde bulunduğunu söyleyen Arınç, Kılıçdaroğlu'ndan da İnce'nin istifasını istemesi gerektiğini söyledi.
  "MUHARREM İNCE BENİ AŞAĞILAMAK İSTEDİ"

  Bülent Arınç, Osmanlı Coğrafyası Kültürel Arşiv Mirasının Yönetimi ve Tapu Arşivlerinin Rolü Uluslararası Kongresi'nin açılışının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, dün hakkında verilen gensoru görüşmeleri sırasında CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ile yaşadığı tartışmaya ilişkin sorusu üzerine Arınç, hakkındaki gensoruyla ilgili görüşmeler sırasında Muharrem İnce'nin tamamen şahsiyetçi, polemikçi cümlelerle kendisini aşağılamak istediğini ve hakarete yeltendiğini, bunu da tüm Meclis'in gördüğünü kaydetti.
  MUHARREM İNCE'NİN DOKUNULMAZLIK DOSYASI YÜZ KIZARTICIDIR

  Bugüne değin bu tür ifadelere cevap vermediğini vurgulayan Arınç, sözlerine şöyle devam etti: “Sayın İnce, Allah'tan, peygamberden, ahlaktan bahsedince kendisine bir dokundurma yaptım. Bu dokundurma bir gerçektir. Bugün TBMM'de 549 milletvekili var. Bunlar hakkında da 500'den fazla dokunulmazlık dosyası var. Ne bugünkü dokunulmazlık dosyaları içinde ne de geçmişte milletvekillerimiz hakkındaki dokunulmazlık dosyaları içinde 'cinsel taciz' iddiasıyla bir dosya bulunmuyordu ama maalesef şu anda var. Bu tek dosyanın, tek suçlamanın da sahibi Muharrem İnce'dir. Bu, yüz karası bir olaydır. Her türlü suçlama yapılabilir ama cinsel taciz iddiasıyla bir milletvekili hakkında fezleke bugüne kadar düzenlenmemiştir. Dolayısıyla Muharrem İnce'nin, ahlaktan bahsedilmesi gerekiyorsa en son konuşması gerekir. Üzerinde bir ayıbı taşıyor.”

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !
  “İNCE'NİN DOKUNULMAZLIĞI KALKMALI, KILIÇDAROĞLU İSTİFASINI İSTEMELİDİR”

  Başbakan Yardımcısı Arınç, Muharrem İnce'nin, dokunulmazlığının kaldırılmasını istediğini belirterek, dokunulmazlığın, kişinin isteğine bağlı kalkmadığını, bunu İnce'nin kendisinin de bildiğini söyledi. İnce'nin bağırıp çağırmakla bu işin üzerini örteceğini zannettiğini ifade eden Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu işin, bağırıp çağırmakla üstü örtülmez. Öncelikle kendisine düşen bir şey var. En azından bu cinsel taciz iddiasından kurtulana kadar bulunduğu görevden istifa etmesi gerekir. Bulunduğu görev CHP'nin Grup Başkanı olan Kemal Kılıçdaroğlu'na vekalet ettiği makamdır. Dolayısıyla partisini temsil iddiasında bulunan bir insan cinsel tacizle suçlanıyorsa önce utanır, sonra bu görevinden istifa eder.
  "CHP'Lİ KADIN VEKİLLER İNCE'NİN YANINDA OTURMAMALI"

  İkinci görev de CHP içindeki kadın milletvekillerine düşer. O kadın milletvekilleri, bundan sonra sayın İnce'nin yanında oturmamalı, onunla selamı sabahı kesmeli, en azından bu iddiaların gerçeğe çıktığı güne kadar ilişkilerini sonlandırmalıdır. Üçüncü görev sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na düşer. Kemal Kılıçdaroğlu bugüne kadar bildiğimiz ve inandığımız şekliyle aile hayatına bağlı, özel hayatına dikkat eden, mazbut bir insandır. Cinsel taciz iddiasıyla suçlanan bir insanı Grup Başkanvekili olarak görevine devam ettiremez. Derhal Muharrem İnce'den görevini bırakmasını istemelidir. Kılıçdaroğlu'na yakışan budur. Bunu yapmadığı takdirde Muharrem İnce gibi, cinsel tacizle suçlanan bir insan onun vekili olarak parlamentoda görev yapar, buna devam eder. Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu tavrını da bekliyorum.”
  "KENDİSİNDEN YARDIM İSTEYEN KADINI TACİZ ETTİ"

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, olayın geçmişte gazetelere de yansıdığını belirterek, şöyle konuştu: “Olayın esası şudur. Fatma K. isimli diyelim bir kadın, CHP üyesidir, teşkilat mensubudur. Bir gün kendisini arar ve kızıyla ilgili bir konuda yardım talep eder. Kendisiyle buluşurlar. Kızına yardım edeceğini söyler ama kızına yardım edeceği yerde kendisiyle bir şekilde ilişki kurmaya çalışır. Kendisine sarkıntılıkta bulunur. Kadın bundan dolayı şikayetçi olur ama bu sonlanmaz. Sonra da SMS mesajlarıyla kadının cep telefonuna mesaj göndermeye başlar.
  "AVUKATLARI İNCE'Yİ KURTARAMAZ"

  Bunları nereden biliyorum. İddiaları hazırlayan savcının fezlekesinden biliyorum. 8 sayfalık fezlekede, Muharrem İnce'nin telefonundan çıktığı teknik olarak tespit edilen cinsel mesajlı tacizler vardır. Bunların sadece 3-4 tanesini okudum fezlekeden yüzüm kızardı, insanlığımdan utandım. Bütün bunlar fezlekede olduğuna göre herkesin bunu okuması, görmesi, bilmesi mümkündür. Bunun üzerine

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  şikayette bulunur. Bu şikayet neticesinde de hakkında dava açılmak üzere fezleke hazırlanır. 20 tane avukatı var sayın İnce'nin. Ama avukatların hiç birisi teknik olarak tespit edilen bu cinsel taciz iddialarından İnce'yi kurtaramaz. Şu anda dokunulmazlığı olduğu için yargılanamıyor ama dokunulmazlığı kalktığı ana kadar elbette bu iddiaların arkasında ezilecektir.

  "KENDİSİ DE İNKAR ETMİYOR"

  Bunu inkar etmedi kendisi dün. Ama efelendi, 'Dokunulmazlığımı kaldırın' dedi. Sanki biz kaldıracakmışız gibi kaldırmayanları da şerefsizlikle itham etti. Dünkü konuşmasından dolayı hakkında dava açacağım. Onu utandıracağım, mahcup edeceğim. Çünkü o bu ahlaksızca iddialar, bu ahlaksızca sözlerinin, mesajlarının altında ezilecektir, utanacaktır. Partisi de ondan utanacaktır. Meclis de artık onu tacizci bir milletvekili olarak aklanıncaya kadar kendisiyle irtibatını kesecektir. Dün söylemek istediğim buydu. Çok kısa söyleyebildim.”

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


   

Sayfayı Paylaş