Apartman Sistemi ve Kendi Sistemini Birleştirme

Konu, 'E1 Gerekli Programlar-Eklentiler-Temalar' kısmında kaymakamhakan tarafından paylaşıldı.

1. kaymakamhakan

kaymakamhakan Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    İlk olarak EMP CENTAURİ Disecq-switch 162-D den bir tane ediniyoruz.LNC A yazan yere apartmanın sistemini LNC B yazan yere kendi çanağımızı takıyoruz.

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

Daha sonra uydu yapılandırmaya girip standart dışı kullanıcı seçiyoruz ve tek tek resimdeki gibi ayarlıyoruz.

Türsat için :

Bu ekranı mavi tuşla geçiyoruz.

burada da diseqc parametresini AA Diseqc kipini muhakkak Version 1.1 seçip disecq tekrarlarını BİR seçiyoruz ve sıralama tekrarı yazan yeri işaretliyip hafızaya alıyoruz.Hotbird içinde aynı sadece diseqc parametresi AB olacak.

Kendi çanağımız içinse:

Diseqc parametresini BA diseqc kipi yine Version 1.1 seçip disecq tekrarını bu sefer İKİ seçiyoruz ve tekrar sıralama tekrarı yazan yeri işaretleyip hafızaya alıyoruz.Exit ile çıkıp,Dreambox ı restart yapıyoruz.

2. Ertan AKTEPE

Ertan AKTEPE
    UyduTürk
    Administrator

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Süper abi ellerine sağlık:apploud:

3. tuna66

tuna66 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    dreambox 500s cihaz ,apartman da merkezi sistem var,türksat ve hotbird,fakat ben kanallarda sorun yaşıyorum.bazı kanallar gelmiyor.mesela trt kanalları sık sık gidiyor.hotbird zaten yok.başka cihaz taktığım zaman iki uyduda çalışıyor.drembox cihazı normal olarak taktığım zaman başka yerde deniyorum dıseq takılı hiç bi sorun yok güzel çalışıyor.ayarları yukardaki gibide denedim yine sorunlu,yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

4. kakarkan

kakarkan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bilgiler için teşekkürler bu arttırılmış voltaj ne işe yarar bilen arkadaş varsa anlatabilirmi..

Sayfayı Paylaş