Android telefonlarınızdaki muhteşem 10 özellik

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [h=3]1. Uygulamaları ve dosyaları telefonları tokuşturarak paylaşabilirsiniz
  [/h]
  [​IMG] The Unlockr / youtube.com Android Beam özelliği sayesinde ne istersenz aynı bilimkurgu filmlerindeki gibi paylaşabiliyorsunuz. Paylaşacağınız dosya ekrandayken, iki NFC'si açık olan cihazı sırt sırta birbirine tokuşturup, gönder tuşuna basın.
  Telefonunuzun NFC'sinin açık olduğunu Samsung telefonlar için ayarlar -> bağlantılar -> kısmından, diğer cihazlarda da, ayarlar -> daha -> kısmından kontrol edebilir yine aynı yerden "Android Beam" ya da "S Beam" özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.
  [h=3]2.Avcunuzu kullanarak telefonunuzu sessize alın ya da Screenshot alın[/h][​IMG] Eğer Samsung telefon kullanıyorsanız, gelen bir çağrıyı elinizi telefonun üstünden geçirerek susturabiliyorsunuz, ya da screenshot alaibliyorsunuz. Tek yapmanız gereken Palm Motion'un açık olduğuna emin olmak.
  Settings > My Device > Motions and Gestures > Palm Motion menüsünden aktif hale getirebilirsiniz.
  [h=3]3.Fotoğraflarınızı ve Videolarınızı Muhteşem Filmlere Dönüştürün[/h][​IMG] Android Central / Via youtube.com Android 4.3 ve üstü işletim sistemine sahip cihazlar ile fotoğraflarınız ve videolarınızla kısa filmler oluşturabilirsiniz. Biraz zahmetli ama o kadar güzel ki zahmetinize deyiyor.
  Önce Google+ uygulamasına girip ayarlardan Auto Backup'ı açın, böylece çektiğiniz her fotoğraf Google+ uygulamasında gizli bir klasörde yedeklenecek. Daha sonra "Fotoğraflar" kısmının en üstündeki ufak video kamera ikonuna tıklayın. Daha sonra filminizde kullanmak istediğiniz dosyaları seçin, tarzınızı, arkaplan müziğinizi ve temanızı belirleyip gerisini Google+'a bırakın.
   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [h=3]4.Renkleri Ters Çevirin[/h][​IMG] BuzzFeed / youtube.com
  Settings -> Accessibility -> Negative Colors kısmından telefonunuzun menü renklerini tersine çevirebilirsiniz.
  [h=3]5. Şarj ve Pil durumunuz hakkında detaylı bilgi edinin[/h][h=3][/h][​IMG] Batarya uygulamalarını istemiyorsanız.*#0228# nosunu çevirerek pil durumunuz hakkında çok detaylı teknik bilgi edinebilirsiniz.
  [h=3]6. Bilgisayarınızdaki ve diğer cihazlarınızdaki açık olan tablara ulaşın[/h][​IMG] Chrome'a giriş yaptıysanız Android diğer tüm Chrome tarayıcılarında açık olan sayfalarınıza erişmenize izin veriyor. Bunu yapmak için Menü'den "Other Devices"a basmanız gerekiyor.
  Hatta Google Chrome uygulamasını indirerek, bilgisayarınızda hoşunuza giden bir web sayfasını android cihazınıza gönderip, bağlantının olmadığı ya da internetin çekmediği yerde de çevrimdışı okumanızı sağlıyabiliyor.
   
 3. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [h=3]7.Ekrana bakarken telefonun aktif olmasını sağlayın[/h]
  [​IMG] Sadece Samsung cihazlarda kullanılabiliyor bu özellik de. Gözleriniz telefondayken, ekranın parlak kalmasını sağlıyor.
  Settings > Smart Screen > Smart Stay a basarak aktif hale getirebilirsiniz.
  [h=3]8.Paket aşımı mağduru olmamak için ne kadar data kullandığınızı takip edin [/h][h=3][/h][​IMG] Android size büyük kolaylık sağlıyor. Belli bir data kullanımına geldiği zaman sizi uyarmasını ya da data kullanımını durdurmasını isteyebiliyorsunuz. Tek yapmanız Ayarlar'dan Data Usage'a girmek
  [h=3]9.Kilit ekranınızda iletişim bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.[/h][​IMG][​IMG]
  Ayalar-Ekran ayarlarından kilit ekranınızda görünteyebileceğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Acil ihtiyaç olduğunda işe yarayacak bir özellik.
  [h=3]10.Gizli Android'i bulmak[/h]
  [​IMG] Settings -> About Device kısmından Android Version'u seçin. Telefonunu versiyonuna göre bir imaj çıkacak mesela KitKat ise Android versiyonunuz, K çıkacak.
   

Sayfayı Paylaş