Yeni Nissan GT-R, 2017 için Hazır!

Konu, 'Dünyadan Haberler' kısmında TaaLoS tarafından paylaşıldı.

 1. TaaLoS
  Offline

  TaaLoS

  Yetkili
  Vip

  Kayıt:
  16 Mart 2016
  Mesajlar:
  267
  Beğenilen Mesajlar:
  53
  Ödül Puanları:
  28
  Şehir:
  Gaziantep
  Uydu Alıcısı:
  Kullanmıyorum
  Nissan, referans teşkil eden modeli GT-R 'ın gerek iç gerek dış tasarımında yaptığı dokunuşlar ile araca yeni bir standart getirdi.
  [​IMG]

  Geçtiğimiz günlerde New York AutoShow'da karşımıza çıkan Nissan GT-R da yenilik ve gelişmelerin sadece dış tasarım ile sınırlı kalmadığını aracın teknik ve tasarımsal detaylarının derinine indiğimizde rahatça fark edilebiliyoruz.

  İç ve Dış Tasarımsal Detaylar
  [​IMG]

  Aracın koltuğuna geçtiğimizde bizi karşılayan kokpitte, yenilenmiş modern bir tasarım görmek mümkün. Nissan'ın konsolun tam ortasına konumlandırdığı 8'' gelişmiş dokunmatik Multimedya sisteminde aracın anlık verilerine ve gelişmiş tekniksel bilgilerine ulaşabiliyoruz.

  Ön konsolda kullanılan deri bölümlerin parça kalitesi de değişimden nasibi almış. Dikkatimiz çeken bir diğer nokta geleneklere bağlı kalınarak mekanikel freni kullanılması.

  Aracın dış tarafındaki değişiklikten en büyük payı alan ön panel diyebiliriz. Eski nesline göre ön tarafa eklenen mat parçalar ve motorun hava alması için ön taraftaki ızgarada yapılan iyileştirmeler göze çarpıyor.

  Kapı eşiklerinin altına Aerodinamik anlamda araca pozitif ivme katan parçalar da dikkat çekiyor.

  [​IMG]

  Teknik Değişimler ve Motor
  [​IMG]

  GT-R da diğer parçalarda olduğu gibi motor da gelişimden payını almış. 3.8 Twin-Turbo V6 motor eski nesline göre hemen hemen 20 beygirlik bir artış ile 562 (HP) beygire yükseltilmiş.

  Rakamsal olarak en dikkat çekici artışın Tork değerinde olduğunu söylebiliriz. Yeni nesil GT-R'da Tork değeri 483 n/m den 637 n/m gibi bir değere çıkmış durumda. Nissan vites kutusunda yaptığı iyileştirme ile vites geçiş aralığında da pozitif sonuçlar almış.

  Tüm bu parçaların yola aktarılmasındaki başrol oyuncularından lastikleri yeni nesil 20'' jantlar tamamlıyor. Belki de kullanıcılarının en çok hoşuna gidecek noktalardan birisi de egzos mühendisliğindeki gelişim.

   
  MEST bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş