Yasaklanan Sitelere VPN ile Giriş Yapın!

Konu, 'Facebook, Twitter Ve Sosyal Paylaşım Siteleri' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Ülkemizde erişim engeli bulunan Twitter'a, ücretsiz VPN kullanarak nasıl girebileceğinizi anlatıyoruz. Yasaklı sitelere girişi çözümledik arkadaşlar

[​IMG]Ülkemizde geçtiğimiz saatlerde Twitter'a erişim engeli geldi. GoogleDNS,OpenDNS ve ComodoDNS gibi DNS adresleri maalesef ki Twitter'a giriş için yeterli olmuyor. Biz de bu haberimizde yasaklı olan Twitter'a VPN ilenasıl girebileceğinizi anlatacağız.

Adım Adım PC’den Twitter'a Giriş

1. Adım: TunnelBear uygulamasını

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

indirin.

2. Adım: TunnelBear kurulumunu gerçekleştirin. Kurulumun sonundaTunnelBear üyeliğinizin olup olmadığına dair iki seçenek çıkacak. Eğer üyeliğiniz yoksa “I don’t have a TunnelBear account” seçeneğine tıklayarak ücretsiz üyelik oluşturabilir, üyeliğiniz varsa “I already have a TunnelBear account” seçeneğine tıklayarak e-posta hesabınız ile giriş yapabilirsiniz.
    3. Adım: TunnelBear uygulaması açıldıktan sonra bölge seçimi yapıp, “On” seçeneği ile VPN’i açabilirsiniz.
    Adım Adım Telefondan Twitter’a Giriş

1. Adım: Uygulama mağazasından TunnelBear uygulamasını indirin.
    2. Adım: TunnelBear uygulamasına e-posta hesabınız ile giriş yapın.
    3. Adım: TunnelBear telefonunuza VPN profili yüklemek isteyecek. Kabul edin.
    4. Adım: VPN profili yüklendikten sonra TunnelBear uygulamasına geri dönün ve VPN’i aktif hale getirin

2. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76
    DNS değiştirme ve yasaklı sitelere girme

Windows 7'de DNS nasıl değiştirilir?

İnternet üzerindeki sunucular IP denilen bir tür adrese sahiptir. Kullandığınız bilgisayarlar daha doğrusu internete erişen cihazlar IP adresleri üzerinden iletişim sağlarlar.
    IP adresinin akılda tutulması oldukça zordur. Bu sebepten alan adları işimizi kolaylaştırır. Siz tarayıcınızın adres satırına uzmanim.net yazdığınızda DNS sunucu siz farkında olmadan bunu IP adresine çevirir ve IP adresi ile iletişime geçer. Bu kısa bilgiden sonra asıl konumuza dönelim.
    Windows 7'de DNS nasıl değiştirilir?
    Windows 7 işletim sisteminde "Başlangıç ekranı" denilen bir karşılama ekranı bulunur. Bu ekranda iken şu işlemleri yapın.

●Windows 7'de ana ekranda sağda alt tarafta bulunan bilgisayar resmine sağ tık yapın ve Ağ ve Paylaşım Merkezine girin.
    ●Windows 7 Ağ ve paylaşım merkezinde bağlı olduğunuz ağ görüntülenecektir. Yerel Ağ Bağlantısı'na tıklayın.
    ●Yerel Ağ Bağlantı Durumu penceresi açılınca sol atta bulunan Özelilklere tıklayın.
    ●Aşağıda Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) çift tıklayın.
    ●Açılan pencerede Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan'ı seçin ve

●Tercih edilen DNS sunucu : 8.8.8.8
    ●Diğer sunucu adresi: 8.8.4.4. yazın
    ●Sonra Tamam'ı tıklayın. Sonraki çıkan ekranlarıda Kapat veya Tamam diyerek kapatabilirsiniz. Yeni bir internet tarayıcı açın ve kaldığınız yerden internetin keyfini yaşamaya devam edin.
    Yukarıda verdiğimiz DNS sunucuları Google'a aittir ve güvenilirdir. Google'ın ücretsiz DNS sunucularını Windows 7'de güvenle kullanabilirsiniz.

3. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76
    iPhone ve iPad'ten DNS adresi nasıl değiştirilir?

iPhone ve iPad kullanıcılarının en sık sorduğu soru "DNS adresini nasıl değiştiririm" sorusunun cevabını arıyoruz.

İnternet sitelerinin yasaklanması ve girişinin engellenmesi ülkemizde sıkça karşılaştığımız bir durumdur. Bu durumun aşılması için özellikle VPN ağlar kurmak çok popülerken bu servislerin ücretli olması kullanıcıları başka yollar aramaya itmiştir. Bu noktada tek çözüm ise DNS değiştirmektir. iPhone ve iPad kullanıcılarının DNS değiştirmek için aşağıdaki yönergeleri izlemesi yeterlidir.

Öncelikle ayarlar menüsünden bağlantılara tıklıyoruz; burada Wi-Fi bağlantısının yanında bir ünlem işareti görmekteyiz. DNS değiştirmek için o işarete tıklamanız gerekmektedir.

Buraya tıkladığınızda karşınıza DNS adresini elle girebileceğiniz bir yer açılacaktır. Router ve DNS adresine hangi DNS numarasını girmek istiyorsanız elle girebilirsiniz. Böylece Wi-Fi'ye bağlıyken yasaklı sitelere rahatlıkla girebilirsiniz.

Google DNS:

• 8.8.8.8
    • 8.8.4.4

OpenDNS:

• 208.67.222.222
    • 208.67.222.220

Sayfayı Paylaş