Windows 10 güncelleme ile Windows 7’den yüzde 30 daha hızlı

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Microsoft Windows 10 Trhreshold 2 güncellemesinin sunmaya başladı. Şirket bu güncellemeyi mümkün olduğu kadar çok bilgisayara en hızlı sürede ulaştırmayı, bilgisayar sahiplerine en son güncellemeleri bir an önce sunmayı hedefliyor.
  Microsoft kullanıcıların windows 10 Threshold 2 güncellemesinin bir an önce edinmesi için birtakım özelliklere dikkat çekiyor. Bunların arasında performans artışını hedefleyen iyileştirmeler de bulunuyor.
  Sonbahar veya Kasım Güncellemesi olarak da adlandırılan Windows 10 Threshold 2 güncellemesi birinci sınıf Windows uygulamaları ve işletim sisteminin kendisi için birçok yenilik getiriyor. Ancak bunlardan daha önemlisi, bu yeni versiyon ile birlikte Windows 10’un Windows 7’den yüzde 30 daha hızlı hâle gelmesi olabilir.
  Şu anda Windows 7 dünyanın bir numaralı masaüstü işletim sistemi olma özelliğini taşıyor. İstatistikler Windows 7’nin şu anda dünya çapına dağılmış olan PC’lerin yüzde 50’sinde çalıştığını gösteriyor. Bu her iki bilgisayardan birisinin bu versiyonla çalıştığı anlamına geliyor. Bu nedenle Windows 7 bilgisayarlarının Windows 10’a geçişini sağlamak Microsoft için temel önceliklerden bir tanesi durumunda. Bu nedenle Windows 10’un Windows 7’den yüzde 30 daha hızlı hâle geldiğine dair açıklamalar çok da şaşırtıcı sayılmamalı.
  Microsoft’un Windows birim şefi Terry Myerson, Windows 10 Threshold 2 güncellemesiyle ilgili olarak yayınlanan duyuruda ücretsiz olan güncellemeyle birlikte platformun olgunluk noktasına ulaştığını ve kurumların tümüne windowa 10 kurulumunun önerileceği bir noktaya gelindiğini kaydetti.
  Windows 10’un Windows 7’den hangi noktalarda daha iyi olduğuna dair net bir bilgi verilmiyor. Ancak Microsoft özellikle bir alana dikkat çekiyor, yüklenme zamanını iyileştirmek için uğraştığını söylüyor. Bu, yeni işletim sisteminin aynı cihazda seleflerine göre daha hızlı başlatılabileceği anlamına geliyor.
  Tabii ki, bu birtakım faktörlere dayanıyor. Ancak genel olarak Windows 10 Threshold 2 hem Windows 7 hem de Windows 8.1’den daha hızlıymış hissini vermeyi başarıyor.


  Windows 10 Threshold 2 güncellemesi performans artışının yanı sıra görsel açıdan da birtakım yeniliklerle birlikte sunuluyor. Masaüstü uygulamalar için eklenen renkli başlık çubuğu, Mesajlaşma ve Skype Video uygulamalarıyla işletim sistemine getirilen Skype entegrasyonu, Microsoft Edge ve Cortana’ya getirilen iyileştirmeler Windows 10 Sonbahar Güncellemesi içinde öne çıkan diğer yenilikler olarak dikkat çekiyor.
  Windows 10 çıkışının ardından hızlı şekilde yayılsa da, Windows 10’a yükseltme yapan bazı kullanıcılardan şikayetlerin yapıldığını görmüştük. Threshold 2 güncellemesiyle birlikte bu şikayetlerin dinip dinmeyeceğini de zamanla göreceğiz.
  [​IMG]

  Bu ertelemenin sebebi açıklanmadı fakat aslına bakarsan tarihe bakacak olursak buna oldukca gerek de kalmamış benzer biçimde görünüyor. Sadece görünen o ki, Microsoft güvenlik güncellemeleriyle Threshold 2 arasına birazcık vakitkoymak istemiş olabilir. Netice olarak art arda güncelleme yapmak birazcık “akla zarar” bir durum.
  Windows 10 Threshold 2 güncellemesinde sürüm güncelleme numaraları kullanmayacak, şu demek oluyor ki güncelleme “10xxx” şeklinde cihazlara gönderilmeyecek. Bu güncellemeyle beraber kullanıcı arayüzünde de bazıdeğişimler olacak. Güncelleme Microsoft Edge tarayıcı ve Cortana için de bazı yeni özellikler barındırıyor. Başlat menüsüne yeni kolonların eklendiği, vazifeçubuğu renk paletinin yenilendiği ve bunların yanı sıra, menü yapılarında çeşitli yeniliklerin de görüleceği Threshold 2 güncellemesi, çapraz platformlarda da geçişleri daha emin kılacak.

  Windows 10 Threshold 2 ne zaman gelecek?

  Microsoft, bu sorunların önüne geçmek ve daha iyi bir Windows 10 deneyimi sunmak için önümüzdeki günlerde yeni bir güncelleme yayınlayacak. Windows 10 Threshold 2 ismini taşıyacak olan bu güncelleme Kasım ayında tüm Windows 10 sürümlerine gelecek. Windows 10 Threshold 2 güncellemesinin yapı numarasının build1511 olması bekleniyor. (2015 Kasım)
  [​IMG]
  Windows 10 Threshold 2 güncellemesi, sistem performansında artış ve sorunların gidermesinin yanında Windows 10’a yeni özellikler de ekleyecek. Bu yenilikler arasında, daha fazla kişiselleştirilebilen temaseçenekleri, entegre Skype uygulaması, Windows 10 Mobile sahipleri için Windows 10 üzerinden mesajlaşma ve geliştirilmiş Cortana yer alıyor.
  Windows 10 için gelecek yıl gelmesi beklenen büyük Redstonegüncellemesinden ilkin Threshold 2’nin geliyor olması artık Windows 10’un kesinbir yapıya büründüğünün bir işareti. Yarından itibarenFast Ring kullanıcıları Threshold 2 güncellemesine kavuşacaklar. Siz ne olur ne olmaz verileriniz birbölgelere yedeklemeyi ihmal etmeyin.
   

Sayfayı Paylaş