SkyVision Resimli ProgDvb kurulumu ve kullanımı

Konu, 'DVB-S Kart Programları ve Offline Download' kısmında _-ESCALES-_ tarafından paylaşıldı.

1. _-ESCALES-_

_-ESCALES-_ Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Arkadaşlar TV kartlarınızı nasıl optimize ederek daha verimli hala getirebilirsiniz burada bunu amaç edindim şimdi progdvbnin salt kurulumunuda anlatacağım ancak daha hızlı ve daha kolay en azından kanal listesi ve eklentileri bakımından (büyük üstatların ellerine sağlık) hazırladık progdvbPower install ile başlamak size zaman kazandıracaktır
    Burada ilk adım kartınızın orjinal yazılımını kurmanız ki işletim siseminize göre veya performansa göre orjinal yazılımınızı hazırlayın bu konuda skyvisionpcı veya usb başlıkları altında admin anlatacaktır .
    ilk iş progdvb powerinstalli aşagıdaki resimlerdeki gibi kurulumu gerçekleştirin daha sonra powerinstall içindeki progdvb yi nasıl yükselteceğimizide anlatacağım
    Arkadaşlar toplam 18 adım var bunların tümünü resimledim ancak msj acayip hale geldi bazı adımlar zaten devamla geçeceğiz.

2) bundan sonraki adımda güzel bir kaplan görseli çıkacak,devam diyoruz,

3) kuruluma hoş geldinizi de devamla geçiyoruz,

4) bilgi sayfası geldi devamdiyoruz

5) kurulum sözleşmesi kabul ediyorum diyoruz

6) bundan sonraki aşamada kurulması bize fayda sağlayacak eklentiler codecler bunların bilgsayarınızda olmasında oldukca fazla yarar var burda hiçbir değişiklik yapmadan devam diyoruz,

7) Burada kartımızı seçiyoruz.Arkadaşlar sürücünüze göre kartınızı burada skyvision olarak seçelim kurulum bittikten sonra belki hata veriri bunun bi önemi yok resimdeki işlemi gerçekleştirmeniz önemli daha sonra o hata içinde işlemlerimiz olacak.

8)buradaönemli nokta çanak antenimizi kuran servis den hangi çanak anteni diseqc de taktığı noktayı size söylemesi genlde Türksat 1 e hotbird 2 ye ve böyle devam eder a diseqc ayarlarımzı yapacağız burada ma bunu sağlıklı olarak bilmenizde fayda var diyelim bilmiyoruz ozaman sanılan gibi yapalım daha sonrada progdvb içindende değiştirebilirz diseqc siwicimiz yok tek çanak antenimiz varsa yoka tik koyup sonraki aşamaya geçiyoruz.

9) burada uyduları seçiyoruz.

10) uydu seçme bilgilendirme sayfası burada değişlik yok devam diyoruz

11) uzaktan kumandamız pcı için usb olduğundan burada yok u seçip devam diyoruz usb kullananlar da yoku seçecekler.

12) offline download programlarıda bu kurulumla hazır gelecek bilgisayarınza download dan gelen dosyayları nereye kaydetmesini istiyorsak yol gösterecez değişlik yapmazsak otomatik kurulum bunu C: de offline download iye bir klasör oluşturacak ve biz inenleri buradan görecez.

13)çeşitli ayarlar kayıtlar nerede tutulsun gibi yol gösterecez burada bi değişlik yoksa kaytıları progdvb içinde record klasörüne yapacaktır.

14)kart paylaşımı için gerekli wincsc yi tıklayın tıklamasanızda bunu freexlerde anlattım.

bundan sonraki adım lar sona kadar Devam Devam'a tıkla*** gerçekleştirin.

Teşekkürler Teacher.

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

2. sungur

sungur Guest

emeğinize sağlık üstadım

3. chihaha

chihaha Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Teşekkürler

Sayfayı Paylaş