Sizce Çin Malları Türkiye'de Yasaklanmalımı?

Konu, 'UyduTürk Anketleri' kısmında Ertan AKTEPE tarafından paylaşıldı.

?

Sizce Çin Malları Türkiye'de Yasaklanmalımı?

Anketin kapanma tarihi 30 Eylül 2008.
  1. Evet yasaklanmalı

64,0%
  2. Hayır yasaklanmamalı

25,1%
  3. Farketmez

10,9%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. albay1965

albay1965 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    çin mallarının hepsimi dandik? kusurabakmayın ama herkesin parasına göre mal var ,bizim ülkemize kalitesiz dediğimiz malları kim getiriyor? çinlilermi? biz istiyoruz onlar gönderiyor kısaca çuvaldızı kendimize batırmamız gerekiyor,kapılarda denetim yapılıp dandik malları 1-2 kere kapıdan içeriye almazsak ,bizim iş adamlarımız ,bunları getirten firmalarımız ,mecbur kalıp kaliteli mal getireceklerdir,hepimiz biliyoruz kalite demek para demektir,herşeyin bir bedeli var ,bizdeki zihniyet ben malımı satayımda ne olursa olsun .kısaca sorun bizim kendimizden kaynaklanıyor ,işin gerçek boyutuda şu çin malları türkiyede yasaklanmasın ,türklerin çin e gitmesi yasaklansın,malum adımımızı attığımız yer kuruyor

2. adahancanalp

adahancanalp Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    arkadaşlar bence yasaklanmasın.çünki yasaklanırsa türkiyede malların fiatı ikiye katlanır.bizim fırsatcılara gün doğar.zamanındada rus malları geldiydi.bizim uyanıklar ruslardan ucuza alıp iki misli fiatla sattılar.rus pazarlarıda böylece bitmiş oldu.saygılarımla.

3. yerebasan

yerebasan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    benim kisi sadece merak siz çin mallarını yiyormusunuz da insan saglıgı için zararlı diyorsunuz afedersiniz altınızdakı dona kadar çin malı çinliler olmasa turk malı mı kullanacaksınız ? turk malı iki çeşit birtanesine dokunun ca bozulur bir digeri ise alacak kadar para bulamassın sanki % 100 altından yapılmış tır gramla satılır.alınmazsın.Ama çin malları istediğin kalitede ve her keseye uygun siz şimdi yasaklan sın diye yazıyor sunuz o internete girdiğiniz pc yi sökün bakın üstünde ne yazıyor made in usa ,made in germany,madein italy mi_ yoksa made in chane veya made in p.r.c.(yani çin halk cumhuriyeti)mi siz önceülkenize bakın adamlar yapıyor ya siz ne yapıyorsunuz oturmuş milletin yaptıgı işler için engellensin mi engellen mesin mi? diye geyık yapıyonuz..

4. yerebasan

yerebasan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    albay arkadaşımızın deiklerine aynen katılıyorum bizim iş adamlarımız da bitiyor herşey ağlamayan çocuga nasıl meme verilmesse adi mal istemeyen iş adamına da adi mal veril mez..:shake_it:

5. sahin0785

sahin0785 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bence yasaklanmamalı neden derseniz çin malının yasaklanması herzamanli gibi zengine yani üreticiye yarar ve fakir fukara gene herşeyden mahrum kalır,zaten zengin çin malı kullanmıyorki herşeyin iyisi elinde:nono:

6. merkez17

merkez17 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    evet yasaklansın bu zamana kadar cin malımı vardı

7. hasan01

hasan01 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ucuz deyıl.kalitesiz adamlar sürümden kazanıyorlar

8. draculu45

draculu45 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    evet üstadım yazıkların hepsini katılıyom saygılarımla

9. yasincengiz

yasincengiz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    neden yasaklansın arkadaş sana bir kaç örnek
    1 diseck 2 ytl cihaz kumandaları 2,3 ytl alıyoruz bunlar olmassa bir kumandayı 15ytl 20 ytl aldıgım günleri hatırlıyorum.burada esnaf fırsatçı Allah buradaki esnafın tırnagını uzatmasın

10. HeroCat

HeroCat Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    çinden sadece satışa çıkmış ürünlerin geldiğini düşünüyorsunuz, bu yanlış çinden çok farklı şeyler geliyor, öyleki çinin çöplüğünden çıkan plastik atıklarının getirilip duvardan duvara halı imalatında kullanıldığını biliyorum, bunun gibi çok çeşitli örnekler var. sadece biz değil bütün dünya çin'e ekonomik olarak muhtaç bırakılıyoruz, sağlıkmış kaliteymiş bunlar hep maddiyatın gölgesinde kalıyor artık çünkü ülkemizde ki alım gücü (her ne kadar şişirilsede) düşük. Ne yaparsak yapalım çin mallarından kurtulamayacağız bence...

11. hafikli

hafikli Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bence yasaklansın çünki böyle giderse esnaf bir bir kepenk kapatacak

12. çolak

çolak Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ucuz cin malı kullanmakla geleceğimizi yani bizden sonra gelecek çocuklarımızın geleceğini çalıyoruz ama farkında olan yok nedenine gelince aldığımız bir malı neden 10 sene kullanmayalım arkadaşlar ben bir elektronikçi olarak şu söylemek isterim bir malı aldınız eğer türkiyede bir firma ise size on yıl tamir garantisi veriyor ama cin malında arıza yaptı parca yok ne yapalım diyor satıcılar ama türk malı olursa yani türkiyede üretilirse on yıl tamir malzemelerini bulundurmak zorunluluğu var karar sizlerin hepnize okuduğunuz için tşk ederim

13. Router

Router Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    bence fark etmez aarkadaslar yasaklansada yasaklanmasdada yıne bu mılet kulanacak sonucta

14. vahit_53

vahit_53 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bu zamana kadar o malları türkiyeye tutmaları hata bence.

15. selo8686

selo8686 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Benim düşüncem yasaklanmasın rekabet oldugu için fıyat düşüklügü yaşanıyor. ülkemizde ben buna kanat ediyorum. çin malı deyince illaki alınacak diye bi kural yok ama yerli yada kaliteli cihazların ucuzladıgının farkına varmadınızmı daha ? desem olurmu.

16. cassper1983

cassper1983 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    yasaklarlka bi yere gelemeyiz bence kötüyü görecez ki iyinin nasıl olduğunu bilelim ve ona göre bizimkilerde kendilerine ders çıkartıp insanların durumunuda göz önünde bulundurarak üretim yapsınlar

17. safahat

safahat Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    İlginç geldi bana,prc.çin malı olduğunu biliyordum.Fakat bazı ürünlerde ayrıca made in china yazmasını ayırt edemiyordum.Çin malını beğenmiyoruz ama birçok cep tlf.firması fason pil üretimi yaptırıyorlar.Daha bilmediğimiz büyük firmalarda kendi markasını kullandırarak yaptırıyorlar.Elbette yerli malı tercih etmek birinci hedefimiz olmalıdır.

18. Deniz

Deniz Dost Forum

Beğenilen Mesajlar:
    0
    kesinlikle yasaklanmalı...

19. pikola70

pikola70 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Yasaklanmalı..............

20. osmanery

osmanery Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Olur. Dogru söze ne denir. Size katılıyorum.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş