[Sistem Araçları] AIDA64 Extreme Edition İndir – Sistem ve Donanım Bilgilendirme Programı

Konu, 'Sistem Araçları Programları' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

AIDA64 Extreme Edition, Windows sistemlerinizde kullanabileceğiniz Sistem Tanıma ve Bilgilendirme programıdır.Everest Ultimate Editiond diye de bilinen AIDA64 Extreme Edition programı bilgisayarınızdaki donanımları ve yüklü yazılımları detaylı bir şekilde raporlayabiliyor. Yani bu program ile sisteminiz oluşturan donanım ve yazılımlarınız ile ilgili her bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sisteminizin ne kadar sağlıklı çalıştığı konusunda bilgi sahibi değilseniz, AIDA64 Extreme Edition programı size bu bilgiyi verecektir. Bilgisayarınızdaki işlemci (CPU), ekran kartı ve harddisklerin sıcaklığını AIDA64 Extreme Edition üzerinden görerek nasıl çalıştığı hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca bu bilgileri HTML olarak kayıt edebilir ve paylaşabilirsiniz.

AIDA64 Extreme Edition – Sistem Tanıma ve Bilgilendirme Programı

AIDA64 Extreme Edition programı ile sisteminizi oluşturan donanımı aynı kategoriye sahip diğer ürünler ile kıyaslamayapabilirsiniz. Sistem kararlılık testi de yapabilmenizi sağlayan AIDA64 Extreme Edition, 64 bit işletim sistemleri ile uyumlu bir şekilde çalışmaktadır.

AIDA64 Extreme Edition, sık sık güncellendiği için yeni çıkmış donanımlar hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

AIDA64 Extreme Edition Programı ile Sistem Tanıma ve Bilgilendirme Raporu Hazırlama
    Sisteminiz, yazılımlarınız veya donanımlarınız hakkında bütün bilgileri rapor hazırlama işlemi ile ulaşabiliriniz. Bunun için sol üstte bulunan Rapor seçneğine tıklayın.

AIDA64 Extreme Edition Programı ile Rapor Hazırlama Adım 1

Daha sonra Rapor Hazırlama Sihirbazına Hoşgeldiniz ekranı gelecektir. Bu ekranda İleri butonuna tıklayınız.

AIDA64 Extreme Edition Programı ile Rapor Hazırlama Adım 2

Gelecek olan ekrandan Tüm sayfaları seçerek bilgisayarınız hakkında bütün bilgilerin raporunu hazırlayabilirsiniz. Veya sadece donanım sayfalarını seçerek donanım bilgilerine, yazılım sayfalarını seçerek yazılım bilgilerine ulaşabilirsiniz. İstediğiniz seçeneğe tıkladıktan sonra İleri butonuna tıklayın.

AIDA64 Extreme Edition Programı ile Rapor Hazırlama Adım 3

Düz metin, HTML veya MHTML olarak raporu hazırlayabilirsiniz. Bu seçeneklerden hangisi size uygun ise seçin ve Sonbutonuna tıklayın. Tüm sayafaları seçtiyseniz bu işlem biraz uzun sürebilir ve bilgisayarınızı kastırabilir.

AIDA64 Extreme Edition Programı ile Rapor Hazırlama Adım 4

Aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran gelecek ve bu ekranda sadece beklemeniz gerekiyor. Dilerseniz İptal seçeneği ile işlemi durdurabilirsiniz.

AIDA64 Extreme Edition Programı ile Rapor Hazırlama Adım 5

Rapor işlemi bittitken sonra Düz metin seçeneğini seçtiyseniz aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecektir. Raporu kayıt etmek için Rapor Kaydet seçeneğine tıklayın ve kayıt edeceğiniz yeri seçerek kayıt işlemini bitirin. İşleminiz bu kadardır. Dilerseniz bu bilgileri paylaşabilirsiniz.

AIDA64 Extreme Edition Programı ile Rapor Hazırlama Adım 5

AIDA64 Extreme Edition Nasıl Kurulur? – Videolu Anlatım
    AIDA64 Extreme Edition kurulumu hakkında aşağıdaki videodan yardım alabilirsiniz.

AIDA64 Extreme Edition 3.0’ın Getirdiği Yenilikler
    • AVX2, AVX ve SSE optimizasyonları sayesinde çok kanallı önbellek ve bellek bant genişliği testleri
    • Rastgele önbellek ve bellek gecikme testleri
    • AMD Kabini ve Temash APU’ları için optimize edilmiş 64-bit performans testleri
    • Intel Haswell işlemcileri için AVX2 ve FMA optimizasyonlu 64-bit performans testleri
    • Intel Crystal Well işlemcileri ve L4 önbellek desteği
    • Crucial M500, OCZ Vertex 450 SSD desteği
    • AMD Radeon HD 7990 “Malta” ve NVIDIA GeForce 700 serisi grafik işlemcilere destek
    AIDA64 Extreme Edition Programının Sistem Bilgileri
    • Lisans: Deneme Sürümü
    • Dil Desteği: Türkçe, İngilizce
    • İşletim Sistemi: Windows 10/Win8.1/Win8/Win7/Vista/WinXP 32 Bit ve 64 Bit Uyumlu
    • Üretici: FinalWire
    • Sürüm: 3.0
    • Dosya Boyutu: 15,7 MB

Sayfayı Paylaş