Sıra Kıbrıs Merkez Bankasında!

Konu, 'Dünyadan Haberler' kısmında TaaLoS tarafından paylaşıldı.

 1. TaaLoS
  Offline

  TaaLoS

  Yetkili
  Vip

  Kayıt:
  16 Mart 2016
  Mesajlar:
  267
  Beğenilen Mesajlar:
  53
  Ödül Puanları:
  28
  Şehir:
  Gaziantep
  Uydu Alıcısı:
  Kullanmıyorum
  Anonymous, Yunanistan Merkez Bankasına yaptığı DDOS saldırısıyla ülkeye ekonomik olarak büyük zararlar vermişti. Görünüşe göre grubun yeni hedefi Kıbrıs Merkez Bankası!
  [​IMG]
  Anonymous, geçtiğimiz günlerde Yunanistan Merkez Bankasına yaptığı güçlü DDOS saldırısıyla ülke ekonomisinin adeta can damarlarını kesmişti.

  #OpIcarus ismindeki operasyon genel olarak kapitalizm destekçisi ülkeleri hedef alıyor. Bu operasyonda Anonymous, ülkelerin belki de en kritik yönlerinden birisi olan bankacılık sistemlerine karşı yapılan saldırılar sonucunda ciddi ekonomik kayıplara yol açıyor.

  Dün yapılan saldırının hedefindeki ülke Kıbrıs oldu. Kıbrıs Merkez Bankasına yapılan saldırı sonucunda Kıbrıs Merkez Bankası bir kaç saat boyunca herhangi bir işlem yapamadı.

  [​IMG]  Ekonomik faaliyetlerinin bir kaç saat bile kesintiye uğraması ülkeler için bile çok büyük para kayıplarına neden olabiliyor. Bu nedenle bankalar üzerinden saldırarak devletlere adeta göz dağı veren Anoymous, bu tarz saldırıların devam edeceğini belirtti.

  #OpIcarus adı altında yapılan saldırıların devam etmesi halinde ülkemiz bankalarının da doğrudan veya dolaylı yoldan hedef haline gelebilme ihtimalinin olduğunu da belirtmekte fayda var.
   

Sayfayı Paylaş