Sinyal sorunu- acil yardım

Konu, 'Uydu Alıcıları Genel Sohbet Bölümü' kısmında aliasaf tarafından paylaşıldı.

1. aliasaf

aliasaf Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    arkadaşlar konuyu nereye açmam gerektiği hakkında pek fikrim olmadığından buraya açıyorum umarım yanlış yer değildir.benim şöyle bir sıkıntım var;

merkezi sistem uydulu bir binada oturuyorz. evimde sadece bir tane uydu prizi var o da salonda.evimde 2 adet televizyon ve 2 receiver bulunmakta.. salondaki receiver New Wave 5000 FTA marka oturma odasındaki uydu alıcı cvs dn 8800 tak çalıştır mini uydu alıcı.. ben salondaki prizle uydu alıcı arasına jagor marka jgr j-s2 5-2400 Mhz 2 yollu splitter taktım..böylece her iki tv yide sorunsuz izleyebileceğimi tahmin ediyordum ama malesef olmadı.. sıkıntım şöyle oturma odasındaki tv açıldığı zaman, salondaki (uydu prizine yakın olan) tv deki kanallarda sinyal yok uyarısı alıyorum..oturma odasındaki uydu off konumunda olsa bile aynı uyarıyı veriyor.. oturma odasındaki uydunun fişini çıkardığım zaman salondaki kanallar normale dönüyor..şimdi ben nerede hata yapıyorum bilmiyorum ve sorunumun çözümü sizden çok acil yardımlarınızı bekliyorum..

saygılarımla

Sayfayı Paylaş