Physical Memory Dumping mavi ekran hatası ve çözümü

Konu, 'Teknik Servis' kısmında hoşseda tarafından paylaşıldı.

1. hoşseda

hoşseda Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    ASUS P4U800-X

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

Arkadaşlar genel olarak asus anakartlar çok fazla sorun çıkartmazlar ama donanım konusunda oldukça hassastırlar. Ama bir çok kullanıcı ve bilgisayar teknik servis işi ile uğraşan arkadaşlarında bu sorunla karşılaştığını ve internet üzerindede bunun ile ilgili bir çok konu başlığı olduğunu söyleyebilirim.Arıza konusu

resimdende anlaşıldığı üzere Physical Memory Dumping %00 dan saymaya başlıyor ve %100 e kadar gidiyor ardından reset arızası

Pc tamire geldiğinde tipik mavi ekran hatası diye düşündüm ve işe ilk olarak RAM lerden başladım
    Değişik RAM kullanarak format atmaya çalıştıysamda bunda başarılı olamadım.NOT:Cihazın CD sürücüsü arızalı Harici ve çalışan bir DVD rom ile yükleme yapıyorum
    Zira windows yükleme işleminin yarısına geldiğinde başka bir mavi ekran ve hata iletisi alıyor ve yükleme işlemi yarıda kalıyordu.
    hemen ardından hard diskte bir sorun olabileceğini düşünüp başka bir hard disk ile Denedim sonuç yine aynı.( BU arada kurmaya çalıştığım sistem XP SP3)
    Kablolarıda elden geçtikten sonra yavaş yavaş anakartta bir sorun olma ihtimali üzerinde durmaya başlamışken bir de wista cd si ile yükleme yapayım bakalım dedim.
    Orjinal yükleme cd sinden kuruluma geçtim ve format işlemi sorununu hallettim.Amma velakin iş bununlada bitmedi
    PC açılırken anakart modeli ni yazan resim açılıp makina öylece kalıyordu.Bu sefer anakart üreticisi asus un sitesinden bios update yaptım
    Arızalı olan Cd sürücüsüne ait kabloları söktüm pc ye restart yaptım en küçük bir sorun olmadan açıldı. Ve sonuç olarak müşterimize sorunsuz bir şekilde iki günümüze mal olan pc yi teslim etmiş olduk.İyi günlerde ve arızasız bir şekilde kullanması dileği ile.

Bu arada microsoft ve bir çok kaynakta

STOP 0x0000008e arızasının RAM uyumsuzluğu ile alakalı olduğuna dair bilgiler mevcuttur.Bu uyarılar göz önünde bulundurularak işelm yapılmıştır.Yani RAM konusunda bir hayli çalışıldı.

2. railya

railya Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bunu kendi evimde düzeltmeyi denememi önerirmisiniz yok sa bilgisayarcıyamı göndereyim

Sayfayı Paylaş