Microsoft Windows 10 SDK Geliştiricili uygulama version

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Geliştiriciler İçin Windows 10 SDK ve Araçları Yayınlandı!

  Microsoft’tan Windows 10 SDK sürprizi geldi.

  Microsoft bu akşam yaptığı duyuruyla Windows 10 SDK‘yı (Uygulama Geliştirme Kiti’ni)geliştiricilerin kullanımına açtı.
  Click here to view the original image of 600x257px.
  [​IMG]
  Geliştiriciler Windows 10 SDK sayesinde Windows 10’un bulunduğu tüm platformlar için universal uygulamalar geliştirebilecek ve bunu yaparken SDK’nın sağladığı yeni kod/API desteğinden faydalanarak sistemin sağladığı yeni özellikleri 3. parti uygulamalarla son kullanıcıya ulaştırabilecekler.
  Nasıl Kurulur:


  1. Öncelikle -eğer hala kaydolmadıysanız- Windows Insider Programına kaydolun:

   Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  2. Windows 10 Teknik Önizleme sürümünü kurun ve en iyi performansı almak için en son önizlemeye yükseltin.
  3. Bunun için Windows Güncellemelerini kontrol ederek en son güncellemelere göz atın.
  4. Eğer Visual Studio 2015 ’in CTP5 sürümü veya daha öncesi bir sürümünü kullanıyorsanız kaldırın.
  5. Aşağıda linkleri verilen araçlardan her ikisini de kurun (Visual Studio 2015 CTP6 ve Hardware Tools)
  6. ISO dosyasını kurmak için, dosyaları indirdikten sonra sağ tıklayıp yerel kopyala deyin ve ardından Sürücüye yerleştir’i seçin.

  İndirme Linkleri:


  1. Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  2. Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  3. Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   (Örnekler)
  4. Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   (Videolar)

  Microsoft’un Windows 10 Uygulama Geliştirme araçlarını yayınlamasıyla birlikte artık Windows 10 güncellemelerine dair bilgileri çok daha erken öğrenebiliriz. Zira bu SDK ile geliştiricilere sağlanan APİ’ler bir çok özelliğin habercisi durumunda olacaklar. Her zamanki gibi Windows ve Windows Phone haberlerini ilk öğrenenlerden olmak için bizi takipte kalın.
   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  [h=1]Windows 10 Mobile Eylem Merkezine Yeni Özellikler Eklendi[/h]Microsoft, Windows 10 Mobile güncellemesinde ayar kısa yollarına yeni butonlar ekledi.
  Dün akşam saatlerinde sizlerle paylaştığımız üzere, Microsoft geliştiriciler için Windows 10 Uygulama Geliştirme Kiti’ni (SDK) ve araçlarını yayınlamıştı. Burada da belirttiğimiz üzere bu araçlar Windows 10 güncellemesiyle gelecek bir çok yeni özelliği erkenden ortaya çıkarması açısından önemli.Windows 10 SDK‘nın yayınlanmasının ardından Windows 10 Mobile güncellemesine dair ilk ipuçları da gelmeye başladı. Ortaya çıkan ilk yenilik Windows 10 Mobile Eylem Merkezindeyapılan değişiklikler oldu.[​IMG]Microsoft, Windows 10 Mobile ggüncellemesi ile birlikte Eylem Merkezinin verimliliğini artıracak değişiklikler yaparken buraya iki yeni butonlar eklenmiş. Bunlardan ilki “El Feneri”butonu olurken diğeri ise “Hızlı Not” butonu olarak seçilmiş.Microsoft’un bugünlerde Windows 10 Mobile Teknik Ön İzleme sürümüne ait yeni bir güncellemeyi Windows Insiders Program üyeleri için yayınlaması beklenirken yapılacak değişiklikler şimdiden merak konusu.
   
 3. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Windows 10 WIFI, Bluetooth ve Diğer Ayarları için Geliştirici API’leri İçeriyor

  Windows 10 Mobile güncellemesinin geliştiricilere sağladığı destekler detaylanıyor.

  Microsoft‘un ilk olarak Ocak ayında tanıtımını yaptığı Windows 10 Mobile güncellemesinin içerdiği asıl yenilikler ileride yayınlanacak yeni yapılardan sonra kesinlik kazanacak. Fakat dün akşam yayınlanan Windows 10 SDK‘sı da önemli bazı ipuçlarını beraberinde getiriyor.
  Click here to view the original image of 600x238px.
  [​IMG]
  Uygulama geliştiricilerin, uygulama tasarım , kodlama ve geliştirme sürecinde sistem diline uygun verimli uygulamalar geliştirebilmeleri için yayınlanan Uygulama Geliştirme Kiti ve araçları, üçüncü taraf uygulamalar için sağlanan yeni destekleri de ortaya çıkardı.Windows 10 Mobile güncellemesi ile birlikte geliştiriciler için WİFİ Bluetooht ve diğer ayarları değiştirmek için geliştirici API’leri de sağlandı. Bu sayede uygulamalar bazı ayarlara direk erişim imkanı kazanırken, daha işlevsel uygulama geliştirmenin de önü açılmış oldu.
   
 4. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Microsoft Evrensel Uygulamalar, Artık Windows Uygulamalar Olarak Anılacak

  Microsoft, Windows platformlarında değişime devam ediyor.

  Yazılım sektörünün lideri Microsoft, Windows platformlarını tek bir çatı altında,toplamak için geliştirdiği Evrensel Uygulama stratejisinde yeni bir adım daha atıyor.Windows 10 güncellemesiyle birlikte masaüstü, telefon ve tablet cephesinde aynı ara yüz ve kullanıcı deneyimi yaşatmak için Evrensel Uygulama stratejisini hayata geçiren Microsoft, bu uygulamaları Windows Uygulamaları adıyla anmaya başladı.
  Click here to view the original image of 600x333px.
  [​IMG]
  Windows RT ve Metro Stil arayüz isimlerini rafa kaldır as n Microsoft, bundan sonra tüm platfotmlar için Windows stratejisiyle birlikte bu platfotmlardaki uygulama ayrımını da Windows Uygulamaları ile kaldırıyor.Microsoft’un yeni stratejisi, Windows 10 güncellemesinin masaüstü, tablet ve akıllı telefonlar için yayınlanmasıyla birlikte fiili olarak hayata geçecek. Bu sürecin başlangıcı olarak ise 2015 yılı yaz ayları gösteriliyor.
   
 5. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft, uzun zamandır eksikliğini çektiği anlık mesajlaşma uygulaması açığını Flow adını verdiği yeni uygulama ile gidermeye hazırlanıyor.
  [​IMG]
  Redmond merkezli yazılım devi Microsoft, şimdilik sadece İphone akıllı telefonlae için geliştirdiği ve Outlook Ml ile senkronizasyonu çalışacağı belirtilen Flow adlı uygulaması ile popüler mesajlaşma uygulamalarına rakip olmaya hazırlanıyor.
  ZDNet’ten Mary Jo Foley’in haberine göre Microsoft, hızlı, hafif ve gerçek zamanlı anlık mesajlaşma uygulaması Flow üzerinde çalışmalarına hız verdi. Flow, Google Hangouts, Whatsapp ve Facebook Messenger gibi hızlı anlık mesajlaşma imkanı tanırken, rakiplerinin aksine Flow kullanıcısı olmayan kişilerle de mesajlaşmaya imkan tanıyor. Flow üzerinden gönderilen mesajlar eğer karşı taraftaki kişi Flow uygulamasını kullanmıyorsa mail olarak iletiliyor.
  Outlook uygulaması ile senkronize çalışacak olan Microsoft Flow uygulaması ile kişi listenizde olmayan kullanıcılarla da mesajlaşma imkanı bulunuyor. Microsoft’un Flow uygulamasında yeni bşr kripto şifreleme sistemine yer vererek güvenliği de üst seviyede tutacağı belirtiliyor.
  Microsoft’un Flow anlık mesajlaşma uygulaması hakkındaki ayrıntılar ilk olarak “@h0x0d” kullanıcı adlı bir twitter kullanıcısı tarafından “Microsoft Confidential” adı ile işaretlenmiş bir indirme sayfası üzerinden ortaya çıkarıldı.
  Microsoft Flow uygulamasının varlığı henüz Redmond merkezli şirket tarafından teyit edilmedi, ancak ayrıntılar uygulamanın ve haberlerin doğru olduğunu gösteriyor. ZDNet’in de beraberinde işaret ettiği üzere Outlook uygulaması üzerinden Skype Qik benzeri gerçek zamanlı mesaj oturumu şeklinde bir uygulama bizi bekliyor olabilir. Konu ilgili Microsoft cephesinden de resmi bir açıklama yapılması bekleniyor.
  MSN Messenger ile milyonları anlık mesajlaşma ile tanıştıran Microsoft, Flow uygulaması ile aynı başarıyı yarayabilir mi?
   
 6. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft, Windows Insider kullanıcıları için dün akşam yeni bir güncelleme daha yayınladı.
  [​IMG]
  Dün paylaştığımız

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  , Microsoft’tan Windows Insider Program yöneticisi Gabriel Aul’un Windows 10 Preview sürümüne ait yeni bir güncellemenin yayınlanacağını belirten açıklamalarını aktarmıştık. Akşam saatlerinde, beklenen Windows 10 Insider Preview Yapı 10122sürümü Windows Insider programı çerçevesinde yayınlandı.

  [h=3]Windows 10’da Neler Yeni?[/h]Başlat menüsü ve Continuum özelliği: Başlat menüsü Windows 10’un bu yapısında geliştirilmeye devam ediyor. Bu yapı ile birlikte Joe Belfiore’un Ignite ve Build konferanslarında bahsettiği Continuum özelliği getirildi. Tablet moduna geçişi sağlayan buton başlat menüsünden kaldırılırken, seçenek kişiselleştirme ayarlarına taşındı. Ayrıca bu yapıda Continuum’un getirilmesinden yola çıkılarak ikisi bir arada hibrit bilgisayarlarda kolay geçiş özelliği getirildi.
  Microsoft Edge: Spartan projesinin asıl ismi olan Microsoft Edge, bu yapı ile birlikte yeni ismini PC sürümüne getirdi. Yenilenen sekme sayfası ve daha bir çok özellik bu yapıda PC için Edge’e getirildi. Popüler siteler; MSN sayfaları ve daha bir çok ilginizi çekecek site Edge ile birlikte çalışabiliyor. Okuma modu ikonu yenilenirken, InPrivate (gizli sayfa modu) geliştirildi. Edge’in altyapısında yapılan yenilikler ile Chakra motoru artık 64 bit Google’ın Octane 2.0 benchmark ve Apple Jet Stream ile rekabet edecek duruma geldi.
  Varsayılan uygulama-program seçenekleri değişti: Win32 uygulamalarında yani standart programlarda uygulama uzantısının hangi program ile açılacağı artık eskisinde de olduğu gibi Windows tarafından soruluyor. Örneğin html’in Chrome veya Edge tarafından açılacağı .JPG’in Windows gezgini tarafından açılacağı seçeneklerde görünüyor.
  Insider Hub‘u güncellendi: Wİndows 10’u deneyimleyen kullanıcıları bir araya getiren Insider Hub artık daha sosyal. Yeni görünüme kavuşan uygulama, profiller ve daha bir çok yeniliği beraberinde getiriyor.
  [h=3]Giderilen Sorunlar[/h]
  • Başlat menüsündeki kutucuklara kazandırılan efektlerde göze çarpan görsel sorunlar giderildi.
  • Microsoft Edge’de oluşan çökme sorunları giderildi.
  • Güncelleme seçenekleri arasında “Geliştiriciler için”seçeneğine tıklandığında oluşan çökme sorunu giderildi.
  • Ekran kartı driverlarında yaşanan sorunlar giderildi (80070103)
  • IPv4 seçeneklerini düzenleme (DNS değiştirme) geri getirildi.
  • Yüksek DPI’da oluşan buğulu görünme sorunu giderildi.
  Microsoft, Windows 10 güncellemesi üzerinde yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Temmuz ayında tamamlanarak son kullanıcı için sunulması planlanan Windows 10 güncellemesi için bir sonraki yapının da ay sonunda yayınlanması bekleniyor.
   
 7. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Windows 10 Transformation Pack İndir 4.0 TemaWindows 10 Transformation Pack,32x64bit uyumlu windows 10 temasıdır Windows’u 8.1 / 8/7 / Vista / XP sistemler için yapılmış
  fatklı görsellikte kaliteli bir tema,Windows 10 Transformation Packv4.0 denemek isteyenlere.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  NOT: Sistem geri dönüşüm noktası oluşturunuz ilk başta————————————————————-Boyut:100-mb
  Sıkıştırma: Rar / Şifresiz
  Tarama: Webroot. / Durum Temiz————————————————————–

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  (((Alternatif)))

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !
  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   
 8. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Bedava Windows 10 için yolun sonu geliyor!


  Windows 7 ve 8 kullananların canını sıkan "Windows 10'u Alın" yakında tarihe karışacak!  [​IMG]Windows 10'a geçmeniz için ısrar eden kutucuklar, yakında tarihe karışacak. Firma, "Windows 10'u Alın" uygulamasını Windows 7 ve 8.1'li bilgisayarlardan kaldırma planlarını açıkladı.
  Firma, Windows 10'a ücretsiz yükseltme kampanyasının 29 Temmuz'da biteceğini bizlere

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  . Yazılım devinin WinBeta'ya yaptığı bir açıklamada ise herkesin canını sıkan yükseltme uyarısının 29 Temmuz'dan sonra devre dışı kalacağı bilgisi verildi:
  "Detayları tamamlamak üzereyiz, ancak 29 Temmuz itibariyle Windows 10'a kolay yükseltmeye olanak tanıyan Windows 10'u Alın uygulaması, dünya çapındaki PC'lerde devre dışı bırakılacak ve yavaşça kaldırılmaya başlanacak. Windows 10'u Alın uygulamasının sunulması nasıl zaman aldıysa, onu geri çekmek de zaman alacak."
  Microsoft, ücretsiz yükseltme olanağını 29 Temmuz'da bitirmeyi planlıyor, ancak bu kararını değiştirmek için zamanı var. Firma, yükseltme uygulamasını kaldırmanın "zaman alacağını" söylüyor; buradan bazı kullanıcıların 29 Temmuz sonrasında da, bir süre için Windows 10'a yükseltme olanağının bulunacağı sonucu çıkarılabilir.
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş