Microsoft Lumia 640 yeni reklam filmlerinde Cortana ön plana çıkıyor

Konu, 'Diğer isletim sitemleri' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Microsoft, Cortana’nın ön plana çıkartıldığı Lumia 640 akıllı telefonu için sunulan 4 reklam filmi ile karşımıza geldi.
    Microsoft teknoloji dünyasında oldukça önemli bir yere sahip ve hem donanım hem de yazılım segmentinde sunduğu yeniliklerle adından söz ettiriyor. Bir yandan Windows işletim sistemlerini geliştiren firma diğer taraftan Lumia olarak akıllı telefon modelleri ve Surface olarak da tablet modellerini sunuyor.
    Geçtiğimiz sene Nokia’nın cihazlar ve servisler bölümünü satın alarak Lumia modellerini artık kendi markası altında sunmaya başlayan firma, şimdiye kadar özellikle de giriş seviyesi bir çok model sunarken, Mart ayı başında İspanya’da Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde Lumia 640 ve Lumia 640 XL modellerini resmi olarak duyurmuştu.
    Bu yeni cihazlar farklı ülkelerde satışa sunulmaya devam ederken, Microsoft, cihazlarının tanıtımı için de reklam videoları yayınlamaya devam ediyor.
    Yeni reklam filmleri Microsoft Lumia 640 için gelirken, bu reklam filmlerinde firmanın geliştirdiği Cortana adındaki sesli kişisel asistan ön plana çıkartılmış. Cortana, unutulan önemli şeyleri esprili bir şekilde hatırlatıyor.
    Microsoft Lumia 640 akıllı telefonun teknik özelliklerini hatırlayacak olursak eğer, akıllı telefon 5″ büyüklüğünde ve 1280 x 720 piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekran içeriyor. 1 GB sistem belleği yanı sıra 8 GB dahili veri kapasitesi içeren akıllı telefon Microsoft tarafından geliştirilen Windows Phone 8.1 mobil işletim sistemi üzerinde çalışmakta.
    Akıllı telefonun arka yüzünde 8 MP çözünürlükte kamera bulunurken, 1 MP kamera da ön yüzünde yer alıyor. 2.500mAh batarya ile gelen bu yeni akıllı telefonun reklam filmi

Sayfayı Paylaş