LogoMatik[E-A] - Enigma2 Logo programı

Konu, 'Vu+ Plugins, Addons , Skins , Editor' kısmında AspavA tarafından paylaşıldı.

1. AspavA

AspavA Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118

Merhaba arkadaşlar;

LogoMatik[E-A] yani E2 cihazlar için Logo değiştirme programımın yeni versiyonunu aşağıdan indirebilirsiniz.

"Scan E2 STB" düğmesine basarak ftp ayarlarından yapmış olduğunuz bilgilere göre bağlandığınız cihazınızdaki tüm logoları alabilir, resim ve MVI olarak kaydedebilir ve değişiklik yapıp tekrar cihazınıza gönderebilirsiniz.

Cihazınızdan aldığınız logoların isminde, örneğin "backdrop (link bootlogo)" gibi bir isim görürseniz o resim bootlogo resmiyle aynı olup, bootlogo.mvi dosyasıyla aynı mvi kullanıyor demektir. Zaten programda da o logo değiştirilemez ve bulanık olarak görünecektir. Yukarıdaki resimde de görebilirsiniz.

Cihazınızdaki logolarda değişiklik yaparsanız "FTP Upload" düğmesiyle göndermeden önce mutlaka "Convert To MVI" düğmesiyle MVI ye dönüştürmeniz gerekmektedir ve ardından cihazınıza gönderebilirsiniz.

Free Logo düğmesiyle cihazınıza bağlanmadan istediğiniz resimleri MVI dosyasına çevirerek saklayabilirsiniz.

Sağ üstteki "MVI to Jpg" düğmesiyle seçtiğiniz MVI dosyasını resime dönüştürüp yine resim olarak kaydedebilirsiniz.

Programı Vu-Uno cihazım ile BlackHole, VTI, OpenPli ve OpenSpa imajlarında deneyip test ettim. Diğer marka E2 cihazlarda nasıl sonuç verecek bilemiyorum çünkü Vti ya da OpenPli gibi imajlarda "vuplus-bootlogo" diye bir klasör içinde de logolar bulunuyor. Dolayısıyla Dreambox, GigaBlue gibi cihazlarda ne olacak bilemiyorum.

Program henüz beta seviyesindedir, gerçi çok karışık bir program da değil ama son aylarda ciddi zaman ayırma problemi yaşadım ve bu sebeple bitmesi çok uzun sürdü.

Programda bazı 3.parti componentler kullandım ve bunları içine gömdüm. Bu sebeple boyutu biraz büyüktür.

Program Windows Vista ve üzeri sürümlerde çalışacaktır.

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

teşekkürler xorion

rselturk ve mustafa-38 bunu beğendi.
  2. samet54

samet54 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6

Sayfayı Paylaş