LG LM ve LW Serisi iPTV Uygulaması (Resimli) DENENMİŞTİR

Konu, 'Led Tv Ve Görüntü Sistemleri.' kısmında coscos1222 tarafından paylaşıldı.

1. coscos1222

coscos1222 Guest

EVET ARKADAŞLAR SİZLERE ANLATACAĞIM BU UYGULAMA SAYESİNDE İNTERNET ÜZERİNDEN YAYIN YAPAN YÜZLERCE YABANCI VE TÜRKÇE TV KANALLARINI SİNEMA VE BELGESEL KANALLARINI LG MARKA TV'NİZDEN RAHATÇA İZLEYEBİLECEKSİNİZ.

1- İLK OLARAK HAZIR LİSTE ATIYORUM...

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

Bu dosyayı inidiriyoruz...

** İndirdiğimiz dosyayı zipten çıkarıp aynen resimdeki gibi usb: içerisinde ''lgapps'' klasörü, onun içinde ''installed'' klasörü, onun içindede hazırladığım dört adet klasör olacak şekilde usb'ye gönderiyoruz. Tek yapmanız gereken lgapps klasörünü komple zipten çıkarıp usb'ye atmak.

** Usb'nize dosyaları attıktan sonra tv'nizin USB APPS girişine takın...

** Tv'nizin LGAPPS bölümüne üye girişi yapın üye değilseniz mutlaka üye olun yoksa çalışmaz... Altta resimde işaretlediğim yerden giriş yapacaksınız.

** Evet artık uygulama tv'ye yüklendi. Uygulamaları görmek için MyApps tuşuna basıyoruz, Uygulamalarıma girip aşağıdaki yolu izliyoruz...

** İşte usb modu tam yukarda işaretlediğim yerde. Şimdi burdan giriş yapıp şu aşağıdaki bölümü görüyoruz...

** Evet buraya kadar anlattıklarımı yaptığınızda karşınıza bu ekran çıkıyor. Bu uygulamalar kendi hazırlamış olduğum işinize yarayacak uygulamalar.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2- ŞİMDİ SIRA GELDİ KANALLARI YÜKLEYİP KEYFİNİ ÇIKARMAYA...

** Öncelikle aşağıda bulunan dosyayı indiriyoruz...

** İndirdiğiniz dosyadaki Notepad ++ programı ilerde elinize geçen iptv linklerini listenize eklemeye yarayacak... Diğer streamlist txt dosyası ise şimdilik bulabildiğimiz tv kanalları...

** Bu kanalları yüklemek için öncelikle tv'mizden... Settings tuşuna basıp aşağıdaki AĞ seçeneğinden Ağ Durumuna basıyoruz. Bize lazım olan MAC adresimiz burda bulunuyor...

** Burdaki mac adresini not alıyoruz, içerisinde harf varsa harfleri küçük olacak şekilde not ediyoruz pc'mize...

** Şimdi usb'miz takılı, tv'miz nete bağlı iken

bu siteye giriş yapıp aşağıdaki işlemleri uyguluyoruz...

Örn mac adresi: c1:d3:16:24:a2 gibi harfler küçük olacak, sadece rakamlar varsa aynısı gibi yukardaki bölüme yazacaz...

** Artık kanallarımız yüklendi... Yukarda gördüğümüz SMART iPTV uygulamasına giriş yapıyoruz ve kanallarımızı aşağıdaki gibi görüyoruz...

Gördüğünüz gibi kanallarımız yüklendi. İstediğimiz kanalı seçip keyfini çıkarıyoruz...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3- KENDİM NET ÜZERİNDEN YENİ BİR İPTV KANAL LİNKİ BULDUM NASIL TV'ME YOLLARIM?????

** Bu sorunun cevabı olarak Yukarda verdiğim Notepad++ programını kullanıyoruz... Stream dosyamızı bu programla açıp gördüğümüz linklerin en altına veya enüstüne tv'de nerde görmek istiyorsak oraya linkimizi şu şeki ekliyoruz;

ÖRN: ext,kanalızın ismi,

... ( Aradaki virgülleri unutmayın) Bu şekilde bir sürü link ekleyebilirsiniz...

** Stream dosyanızı kaydettikten sonra yine yukardaki şekilde MAC adresimizi girerek tv'ye gönderiyoruz...

EVET İPTV İZLEME İŞİ BU KADAR... SON OLARAK İPTV KANALLARINIZ AÇILMAZSA TV'NİZİN DNS ADRESİNİ YUKARDAKİ AĞ DURUMUNDA GÖRDÜĞÜNÜZ DNS ADRESİYLE DEĞİŞTİRİN.

** Dns değiştirmek için; SETTİNGS, AĞ, AĞ BAĞLANTISI, BAĞLANTIYI BAŞLAT,DİĞER AĞ LİSTESİ, GELİŞMİŞ AYARLAR, Kablolu kullanıyorsanız KABLOLU, kablosuz kullanıyorsanız KABLOSUZ Bölümünden, ERİŞİM NOKTASI dedikten sonra dns girişini yapabilirsiniz...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ELİNİZE GEÇEN İPTV LİNKLERİNİ BURADA PAYLAŞABİLİRSİNİZ....

NOT: İPTV İLE İLGİLİ BU BASİTÇE HAZIRLADIĞIMIZ DOSYAYDI, UYGULAMALAR BÖLÜMÜNÜ KENDİNİZDE EDİTLEYEBİLİRSİNİZ BU ANLATıM İÇİN İSE AŞAĞIDAKİ DOSYADAKİ YÖNERGELERİ DENEYEBİLİRSİNİZ....

513 kanallı stream yeni link

KOLAY GELSİN.....

ALINTIDIR EMEGİ GECENLERE TEŞEKKÜRLER

2. coscos1222

coscos1222 Guest

Güncellendi

3. tuna66

tuna66 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    LS serisine olmazmı acaba.

4. coscos1222

coscos1222 Guest

Olmayacak birşeyyok usta 2011 serisine yükledim saglam adres bulduktan sonra sorunsuz calışıyor

5. hurzati

hurzati Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1

usta bende lg 42ls5600 tv var.bu tv ye ip tv uygulaması nasıl.

6. tuna66

tuna66 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Dosya seçe tıklıyom bişi olmuyor
    onu nasıl ayarlicam

7. avant42

avant42 Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    42 LW5500 de yapamıyorum. Usb deki dosyaları görmüyor daha doğrusu tanımlanamayan dosya türü deyip kapatıyor.. Otomotik yüklemiyor.

8. coscos1222

coscos1222 Guest

Tv nin mac Adresini girdinmi Örn mac adresi: c1:d3:16:24:a2 gibi harfler küçük olacak resimleri iyi takip edin olmayacak birşeyok ..gerekli kanal liistesini ekedim 1 nci mesaja

9. tayfur7118

tayfur7118 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bu smart tv lerde geçerli heralde

10. coscos1222

coscos1222 Guest

Hata alan arkadaşlar usb güzel bir şekilde HPUSBDisk_StorageFormatTool_v2.2.3 bu programla usb bicimlendirin bu program eger vwindovs7 ve windovs 8 kulanıyorsanız programı yönetici olarak calıştırın yok sa calışmaz..Birde tv den Lg apps muhakkak girşiyapın şu hatayı alıyorsanız "UYGULAMALAR YÜKLENEMEDİ (-5) " muhakak Lg apps girş cıkış yapıp deneyin

11. coscos1222

coscos1222 Guest

Smart tv şart internet baglantısıda tabiki

12. velialbayrak

velialbayrak Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ACİL YARDIM EDİN LÜTFEN !!!

Kardeşim ben
    Dns değiştirmek için; SETTİNGS, AĞ, AĞ BAĞLANTISI, BAĞLANTIYI BAŞLAT,DİĞER AĞ LİSTESİ, GELİŞMİŞ AYARLAR, KABLOsuz Bölümünden, ERİŞİM NOKTASI dedikten sonra internetin şifresini istiyor bende şifreyi yazıyorum bağlanıyor ondan sonra dns ile ilgili birşey çıkmıyor.tekrar bir önceki yere atıyor.....yalnız ben sizin verdiğin linkleri indirip yapmadım çünkü ben sadece tv üzerinden İnternetden maç izlemek istiyorum girdiğim site ise 8888 8844 dns ayarına göre giriliyor ama benim dns bu değil ben bunu nasıl yapabilir.

13. DGT

DGT
    Yetkili
    Co Administrator

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Modemin dns ayarlarını o şekil yapın en kesin çözüm.

14. velialbayrak

velialbayrak Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    :apploud::apploud:
    Çok çok çok teşekkür ederim.İşime yaradı.....:yes::yes:

15. kartal3x

kartal3x Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bu anlatımlar la serileri için de geçerlimi acaba

16. reco03

reco03 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    hotfile de sorun var sanırım. başka adrese yüklersen sevinirim. bir de usb taktıktan sonra girilecek site adını özelden yazarsan sevinirim. emeğine teşekkürler.

17. penquin

penquin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    inş.arkadaşım

18. turan56

turan56 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    sayın coscos 1222 üstad kanallara bağlandığımda bufering hatası alıyorum LG 42 LW 5500 tv de sorun nedir teşekkürler

19. hakkani

hakkani Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    hotfile linkleri silinmiş

20. coscos1222

coscos1222 Guest

Sayfayı Paylaş