Küçük Hacimli Mustang Tanıtıldı!

Konu, 'Dünyadan Haberler' kısmında TaaLoS tarafından paylaşıldı.

 1. TaaLoS
  Offline

  TaaLoS

  Yetkili
  Vip

  Kayıt:
  16 Mart 2016
  Mesajlar:
  267
  Beğenilen Mesajlar:
  53
  Ödül Puanları:
  28
  Şehir:
  Gaziantep
  Uydu Alıcısı:
  Kullanmıyorum
  Ford, vergilerin yüksek olduğu ülkelerde müşterileri için efsane modelini hacim küçültme yöntemi ile tüketicileri ile buluşturacak.
  [​IMG]

  Otomobil sektöründe tüketiciler için vergiler en az aracın fiyatı kadar önemlidir. Otomobillerde motor hacimleri yükseldikçe bu artışa paralel olarak vergilerde artmakta. Peki ya tutkunu olduğumuz araçlar daha küçük hacimde bizlere sunulursa güzel olmaz mı?

  Bu sorunun cevabı otomotiv şirketlerinin de aklına gelmiş olacak ki artık markalar motorların hacimlerinde küçültmeye gidip Turbo beslemeli yüksek Tork değerleri sunan araçları piyasaya sürmeye başladı.

  Bu yoklamanın olumlu sonuçlar ortaya koyduğunu artık hayalimizdeki modellerden bazılarının da bu furya ile artık tüketiciye sunulmasından anlıyoruz.

  Motorun Genel Özellikleri
  [​IMG]

  Ford Mustang’da sunulan 2.3 Litrelik EcoBoost motorun kuruluş mantalitesi geçtiğimiz yıllarda Fiesta modeli ile sunmuş olduğu 1.0 EcoBoost motorunu akıllara getiriyor. Burada söz konusu Mustang olduğu için teknik değerler çok daha üst seviyelerde.

  4 Silindirli Turbo beslemeli motor 313 HP(beygir gücü) ve 432 Nm tork değeri ile aracın 0'dan 100'e “5.8” saniyede ulaşmasını sağlıyor. Bu kombinasyonu 6 ileri manuel şanzıman ile aktaran Ford sürüş kalitesinden ödün vermeden bu parçaları birleştirme amacında.

  Aracın geri kalanında geçmişten gelen Mustang genlerini görmek mümkün ve bu genleri son sürat hissetmek isterseniz Mustang 2.3 EcoBoost motoru ile 233 km/s maksimum hıza çıkabiliyor...

  [​IMG]

  Standart olarak bilinen 5.0 Litre 8 Silindirli Mustang GT ile teknik ve rakamsal değerlerini kıyasladığımızda kağıt üstündeki verilerin yarı yarıya azaldığını görüyoruz lakin Ford’un burada yakalamaya çalıştığı standart o azalmanın sadece rakamsal olarak kalması.

  Aracın koltuğuna geçip hisler devreye girdiğinde o zaman gerçekler ortaya çıkacak ve duygular bize doğru cevabı verecektir.

   

Sayfayı Paylaş