Kablosuz Router Nasıl Kurulur

Konu, 'İnternet Alemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Kablosuz Router Nasıl Kurulur

Kablosuz yönlendiriciler hemen hemen her zaman kurulum için talimatlar-the-box var.Bu talimatlar bir yönlendirici marka diğerine değişebilir.Yönlendirici kurulum olmasına karşın daha kolay Cisco Linksys E-serisi ve yönlendiriciler EA serisi sadece birkaç ile kablosuz kurulum olabilir tıklama-kurulum işlemi yeni yönlendirici sahipleri kadar hala yolculuk yapabilirsiniz.
    Satıcıları kendi özel cihazlar kurmak için farklı talimatlar vermek olsa da, herhangi bir kablosuz yönlendirici kurmak için kullanılabilir takip için birkaç sözleşmeler vardır.Ben test için bir ay birkaç yönlendirici kurmak ve genel olarak, benim için çalışıyor kurulum için desen iki aşamada olan: kablolama faz ve yapılandırma aşamasında.
    Kablolama faz için:

• Yerinde olabilir mevcut yönlendirici çıkarın
    • Geniş bant modem bağlantısını kesin
    • Yeni yönlendirici üzerindeki WAN için geniş bant modemin LAN girişlerinden birine (bazen "İnternet" liman etiketli) bir Ethernet kablosu bağlayın.
    • Off-dizüstü çalışan bir Ethernet portuna yeni bir yönlendirici LAN portuna bir Ethernet kablosu bağlayın.
    • Bu sırada güç: sonra geniş bant modem, router, dizüstü bilgisayar.
    • WAN ve LAN durumları bağlı olduğunu belirtmek için modem ve yönlendirici hem de tüm uygun ışıklar bekleyin.(Satıcı belgelerine bağlantıları iyi durumunda LED'lerin yönlendirici ve modem olmalıdır ne renk söyleyecektir.)

Burada daha önce başka bir ağ (bir arkadaş örneğin, onlar evlerinde kullanılan yönlendirici verir) kullanılan bir yönlendirici yüklüyorsanız bir ipucu: kabloları bağladıktan sonra, fabrika varsayılan ayarlarına sıfırlamak, bu yüzden değil mi önceden yapılandırılmış olan bir router ile çalışıyor.Yönlendirici yapılandırma ayarları mevcut ağ ile çakışabilir, bu yüzden silip ve sıfırdan yapılandırma başlar.
    Sıfırlama düğmesi genellikle yönlendirici gövdesi altındaki bazen yan, arka panel, ya da küçük, gömme düğme.Sen reset düğmesine basın ve 10 ila 30 saniye yerde tutmak için bir çengelli iğne veya benzeri sivri nesne gerekir.Yönlendirici ışıkları genellikle yönlendirici fabrika geri geri belirten, bir kez yanıp söner.Kolayca belgelerinde veya yönlendirici marka ve model bir Google arama yapıyor ve dahil ederek yönlendirici sıfırlamak nasıl öğrenebilirim "fabrika ayarlarına geri sıfırlayın."
    Bu bir yönlendirici kurulum kablolama parçası.Ben daha önce kendisine bağlı bir yönlendirici olsaydı geniş bant modem, bu, WiMAX, DSL, kablo ya da her neyse, yeni bir yönlendirici bağlamadan önce aşağı desteklenmektedir olmak emin olmak ister.Bazen modemler önceki yönlendirici bilgi üzerine tutun ve sert bir yeniden başlatma veren yeni bir yönlendirici bağlantı ile herhangi bir sorun kapalı baş edebilirsiniz.
    Yapılandırma aşamasında için:
    Kurulum bundan sonraki kısmı yazılım tabanlı yapılandırma.Giderek, yönlendiriciler kablosuz kurulum, bir yönlendirici sert tel için onunla kurmak için kullandığınız dizüstü veya bilgisayara yönlendiricidir yapılandırmak için en etkili yolu izin vermiş olursunuz.Ben kurulum için bir dizüstü veya masaüstü kullanmanızı öneririz.Satıcıları pazar için uygulamalar getiriyor olsa da size en kolay seçenektir tam bilgisayar kullanıyorsanız, şu anda, bir mobil cihaz ile bazı yönlendiriciler kurmak izin verir.Eğer yönlendirici yapılandırma ilk adımda dahil olduğu makinenin ağ ayarları, erişebilir olmasıdır.

İlk olarak, çoğu yönlendirici yapılandırılmış almak için en kolay yolu, Router'ın LAN ağ ayarları ile yönlendirici kurulum için kullandığınız bilgisayarın ağ ayarlarını maç için.WAN ve LAN: yönlendiriciler ağ bilgilerini iki takım var.WAN ayarları internet bağlantısı sunar ISP alınan bilgilere ilişkilidir.LAN IP adresi yönlendirici IP adresi ve varsayılan olarak belirleyen adresi, IP iç ev ağı entrikacı giderir.Bu sadece ev ağ, Internet'ten erişilebilen bir özel IP adresidir.Ayrıca yapılandırma için yönetim yazılımı almak için bir tarayıcısına yazın IP adres.Belgeler yönlendirici IP adresini ifade eder, bu hemen hemen her zaman LAN tarafındaki IP adresi anlamına gelir.
    Hemen hemen tüm tüketici yönlendiriciler DHCP sunucusu olarak hareket olduğundan, yönlendirici IP bilgileri, yönlendirici kurmak için kullanılan bilgisayarın IP adresi bilgilerini eşleştirme, onlara bağlı herhangi bir bilgisayardan uygun ağ bilgilerini verecektir.
    Ben bir Trendnet ADSL 633GR yönlendirici var ve yönetim arayüzü almak istiyorum.Yönlendirici doğru olarak takıldığını ve tüm ışıklar bağlantının etkin ve iyi gösterir sonra, ben yönlendirici LAN IP adresini bir tarayıcı açın ve şunu yazın.LAN IP adresi 192.168.3.1 olduğunu.Ne yönetim arayüzüne nasıl öğrenmek için belgelerine veya Internet bağlantısı olmasaydı?Ben öğrenmek için Trendnet yönlendirici LAN portuna bağlı olan bilgisayar kullanabilirsiniz.gelişen teknolojideki yerine bakalım.
    @mehmetkarahanlı@

2. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Ben yönlendirici LAN portu birine Ethernet üzerinden bağladığınız Windows 7 dizüstü, Trendnet yönlendiricinin IP adresini bulmak için:

• Ben Windows 7 Başlat düğmesini tıklayın ve "Programları ve dosyaları ara" in kutusuna "cmd" ve Enter tuşuna basın.Bu komut satırı penceresi yukarı çeker.
    • Sorulduğunda, ben ipconfig yazıp Enter tıklatın.Bu alıyorum sonucudur:

• Yönlendiricinin IP adresi Varsayılan Ağ Geçidi adresidir.Yani, bir tarayıcıda, ben Trendnet yönlendirici yönetim arayüzü içine almak için 192.168.10.1 yazın.

• Ayrıca yönlendirici yapılandırmak için yönetim arabirimi girmek için kullanıcı adı ve parola gerekir.Yine, bu bilgiler yönlendirici belgelerinde, ya da bir Google arama yaparak bulunabilmektedir.Genel olarak, çoğu yönlendirici kullanıcı hesabı ve ya yönetici, parola veya şifre olarak şifre yok (sadece boş alanını terk anlamında), olarak, Yönetici kullanabilirsiniz, ancak bu yönlendirici yönlendirici değişebilir.

Birçok yönlendirici yapılandırma size yol için bir kurulum sihirbazı olacak.Elbette bu kullanın, ancak manuel olarak yönlendirici kurmak istiyorsanız, WAN ayarlarını kontrol ederek başlayın.Genellikle yönetim arabiriminde WAN tarafında yapmak için çok az yapılandırma var ve bu yüzden çoğu ISP yönlendirici doğru ağ bilgi verecektir.Eğer "İnternet" ya da en çok yönlendiriciler yönetim arayüzünde "WAN" ekranlar giderseniz "DHCP" olarak ayarlanır ve otomatik olarak ISS ağından internete bağlanmak için gereken uygun bilgi almak olacaktır.
    Bu bir istisna PPoE bağlantıları olanlar veya statik IP Internet hesapları (belki bir iş için) olanlar olabilir.Ya, ya da yönetim arabirimi bir Internet bağlantısı vermiyor DHCP için WAN ayarı bir nedenle varsa, ISS başvurmanız gerekir.
    Aşağıdaki resimde, size Trendnet yönlendirici için WAN bilgileri görebilirsiniz.WAN IP adresi 192.168.2.9 olduğunu.LAN adresi 192.168.10.1 ve tarayıcıda yönetim arayüzüne erişmek için kullanılan ne.
    Şimdi Internet bağlantısı ve etkin ve LAN ağ bilgilerini olduğu, bir sonraki adım kablosuz bağlantı kurmak için.Birçok yeni kablosuz yönlendirici önceden kurulmuş kablosuz ağları ile nakliye ve SSID (kablosuz ağ adını, bir çift bant yönlendirici ise iki isim: 2.4GHz bir sinyal için ve 5GHz için) olacak ve kablosuz ağ önceden yapılandırılmış erişim için parola.
    Manuel olarak kablosuz ağ kurmak için, yönlendirici yönetim arayüzü içinde kablosuz ağ ayarlarını girmek.Trendnet yönlendirici olarak, bu daha sonra "Temel" ve "Kablosuz" menü seçenekleri altında bulunur:
    @mehmetkarahanlı@

3. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Elle yapılandırmak için, kablosuz ağ SSID adı verilen bir ad verin.Bu çift bant yönlendiriciler için 2.5 GHz ve 5 GHz kablosuz ağları isim gerekir.Ben genellikle "LinksysWiFi" ve 5GHz SSID, örneğin "LinksysWiFi_5GHz" gibi 2,4 GHz bir isim olacaktır. Güvenlik seçmek istiyorum.Güvenlik düzeyi (güvenlik modu veya şifreleme modu da denir) uyumluluk sorunları nadir durumlar dışında WPA2 ayarlanmalıdır.Kablosuz ağa isim nerede güvenlik ayarları aynı üzerinde genellikle. Kablosuz Kurulumu tamamlamak için, 802.11mode seçin.Genellikle varsayılan ayarları ne olursa olsun bırakabilirsiniz.Ben genellikle 802.11n bakamam eski cihazları bağlanabilir böylece, 2,4 GHz bir Karma mod ağı kablosuz modu yapmak.Ben 5GHz destekleyen yeni 802.11n cihazları bağlamak için kaydetmek ve 5GHz grubun çıktı yararlanabilirsiniz çünkü ben de genellikle, 5 GHz bir 802.11n okunur modda olun.Bu kanal genişliği ve kablosuz kanal gibi ayarları en iyi varsayılan bırakılır. Hepsi bu bir kablosuz yönlendirici temel kurulum için vardır.Tabii ki, Wi-Fi router, bir ev ağı artırabilirsiniz diğer özelliklere sahip.Bazı veriler paylaşmak veya yazıcı bağlamak için harici sürücüler bağlamak için USB bağlantı noktası var; birçok Kalite-of-Service (QoS) ayarları Skype aramaları yapmak video akışı geliştirmek zorunda.

Sayfayı Paylaş