Hadu CCcam Dvb Plugins Güncel Versiyonlar

Konu, 'DVB-S Plugin' kısmında Örnek tarafından paylaşıldı.

1. dimo79

dimo79 Guest

ustad Hadu - CCCam DVB plugin en son verisyonu hangisidir veya en stabil olanı hangisi bilginiz varmıdır? bilginiz için şimdiden teşekkürler.

2. Örnek

Örnek Guest

Son versiyonu listede ekli olan en sondaki sürüm yani CCCam DVB plugin - version Beta 0.123 stabilite soruyorsan genel olarak haducccam stabil bir client dolayısıyla son çıkanı en stabili olur. Microsoft gibi yapmıyor bunlar işlerini microsofta bir şeyi güncellerken iki kere düşünmek gerek daha iyi sonuç verir mi hüsran mı olur diye :)

3. dimo79

dimo79 Guest

çok teşekkür ederim çok işime yarıyaçak bol paylaşımlar.
    ayrıca benim kulandığım Hadu.dll 0.1.1.8 di.

4. sungur

sungur Guest

Şu ana kadar hadu clientin tüm versiyonlarını kullandım ama bu yeni versiyon nedense bende hata verdi.
    Dvbplayer olarak progdvb kullanıyorum ve izlemek için kanala tıkladığımda maalesef kilitlenme yapıyor.
    Sanırım hadu.dll ile hadu yapılandırma ayar dosyasında bir uyumsuzluk var yada ben çalıştıramadım.

Ornek paylaşım için teşekkür ederim.Kolay gelsin.

5. dimo79

dimo79 Guest

şimdi bende onu deniyordum aynen dediğin gibi oldu kanalı tıkladığımda prog dvb donup kalıyor.
    ben 0.1.1.8 kulanıyorum çokta güzel çalışıyor sen hangisini kulanıyorsun.

6. sungur

sungur Guest

Hadu - CCCam DVB plugin - version Beta 0.122 kullanıyorum ve çokta memnunum.

7. dimo79

dimo79 Guest

Hadu - CCCam DVB plugin - version Beta 0.122 süpermiş kart sayısınada bakabiliyorum bendeki olmuyordu sana çok teşekkür ederim sungur arkadaşım.

8. dimo79

dimo79 Guest

yalnız kart sayısını nasıl anlarım sol üzt enbaşta başlyarak S yanında Reg/Got yanında hop yanında CAD yanında Providers bunlar ne anlama geliyor acaba?

9. BİLO33

BİLO33
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Elleriniz dert görmesin...harika bir paylaşım.

10. Örnek

Örnek Guest

Kart sayısı orada yazmaz en altta solda Nodes ta yazar ilk yazan rakamlar toplam ikincisi ise aktiv gelen kartlardır.

11. sungur

sungur Guest

Flyda olduğu gibi toplam kart saysını yazmaz ama yukardan aşağıya kadar sayarsanız toplam kaç kart geldiği belli olur.caid ve provider değerlerine de bakarak hangi paketlere ait kartların geldiğini anlarsınız.

Benim anladığım şekliyle ifade edecek olursam
    HOP1 : Server sahibinden gelen kart
    HOP2 : Servere ikinci kişiden server sahibine gelen kart
    ve bu böyle devam edip gider...

CAİD ve PROVİDER değerleri ise ilgili kartın şifreleme sistemini gösterir.

Örneğin THEMEX Paketinin CAİD : 0500 viacces PROVİDER : 032000 değerlrerinde olması gibi...

Umarım yardımcı olabilmişimdir.Kolay gelsin..

12. dimo79

dimo79 Guest

ornek ve sungur ustad lar çook teşekkürler akşama eve gidinçe bakıcam şimdi işteyim,çok iyi anlatmışsızın,çook saolun,paylaşım ruhu budur işte.

13. kamban

kamban Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    en fazla kaç server çalıştırabiliyoruz.benim gördüğüm 4 tane galiba daha fazla oluyormu.....

14. Örnek

Örnek Guest

6 tane cline çalışıyor hadu.ini içinde MaxConnections=4 diye bir yer var orayı 6 yaparsanız çalışır hepsi.

15. kamban

kamban Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    saol dostum......

16. sungur

sungur Guest

Hadu - CCCam DVB plugin - version Beta 0.124

Changelog:
    ----------
    0.1.2.4:
    -server build display added (Server Infos window),
    -DCWsOneServ general option added (though it's not recommended to change it),
    -several bug fixes concerning the connection step. The timeout value for connections is now 3 times the timeout value for ECM receptions,
    -changes within the internal events process (clean up and bug fixes),
    -NonStd server option added, relative to some CCCam server emulation (i.e. servers with a non standard CCCam server behavior, probably due to a modified software or an emulation). A warning is eventually displayed about possible such kind of servers in the Server Infos window,
    -size for Monitor and Server Infos windows saved into Hadu.ini (if changed by the user),
    -internal option NoDelay set back to a safer value by default (due to too many crashes or hangs with several DVB applications). You can now remove the "Nodelay=0" configuration line within your Hadu.ini file, if you've set it before,
    -reinforcement of the received CCCam data controls,
    -modification for the status of the CCCam servers when started (Monitor window),
    -simplification concerning the ECM PID selection. If an ECM PID is now forced (using the ECM list into the Monitor window) and if the result is unsuccessful, a full standard retry then occur (i.e. using all the possible nodes and CAIDs, and respecting the priority rules defined). The "Cancel manual ECM PID selection" menu has been removed (no more used),
    -support of the main CCCam "checks": commands 05, 0B, ... The former workaround for command 05 checks has been removed. The main check currently occurs after more than 2 hours (i.e. long session),
    -a few modifications or adds concerning the informations logged,
    -for users using also HaduSer, please upgrade to HaduSer version 1.0.0.2 (or else exchanges with this new version of Hadu is no
    more possible).

Google çeviri :

Changelog:
    ----------
    0.1.2.4:
    -Server kurmak (Server Infos window), ekledi ekran
    -DCWsOneServ genel seçeneği (gerçi bunu değiştirmek için tavsiye edilmez), ekledi
    -Birçok hata bağlantı adım ilişkin giderir. bağlantıları için zaman aşımı değeri şimdi ECM resepsiyonlar için 3 kez zaman aşımı değeri olan
    İç olaylar süreci içinde-değişiklikleri (yukarı ve hata düzeltmeleri temiz)
    -NonStd sunucu seçeneği göreli bazı CCcam sunucu emülasyonu (olmayan bir standart CCcam sunucu davranışı ile örneğin sunucular, muhtemelen değiştirilmiş bir yazılım veya bir emulation nedeniyle) ekledi. Bir uyarı sonunda Server Infos pencerede sunucu olası bu tür hakkında görüntülenir
    Monitör ve Sunucu Infos pencere boyutu Hadu.ini kaydedilir (kullanıcı tarafından değiştirilebilir),
    Seçeneği iç geri varsayılan olarak daha güvenli bir değer (çok fazla çöküyor nedeniyle set NoDelay veya birkaç DVB uygulamaları ile askıda kalır). önce onu kurduğunuz takdirde Artık Hadu.ini dosya içinde, "Nodelay = 0" Yapılandırma satırı kaldırabilirsiniz
    Alınan CCcam veri kontrollerinin-güçlendirme,
    CCcam sunucuları (Monitor pencere) başlayan statüsü-modifikasyon,
    -Basitleştirilmesi ECM PID seçimi ile ilgili. bir ECM PID şimdi (ECM listesini kullanarak Monitor penceresinde) ve eğer sonuç başarısız, tam bir standart deneyin ardından (gerçekleşen tüm olası düğümleri ve CAIDs kullanarak yani, zorunlu ise ve öncelik tanımlı kurallara saygı). "İptal manuel ECM PID seçim" menüsünden (hayır kullanılan daha fazla), kaldırıldı
    ana CCcam of-destek "kontrol": komutlar 05, 0B, ... komutu 05 çekler için eski geçici çözüm kaldırıldı. Ana kontrol anda oluşur 2 saatten fazla (yani uzun oturum sonra)
    -Birkaç değişiklik veya bilgileri günlüğe ilişkin ekler,
    -Kullanıcı da HaduSer kullanarak, HaduSer sürüm 1.0.0.2 (veya başka santralleri yükseltme Hadu bu yeni sürümü ile lütfen artık mümkündür).

Ekli Dosyalar:

17. Örnek

Örnek Guest

Elinize sağlık Sungur ilk mesaja Hadu - CCCam DVB plugin - v Beta 0.124 eklenmiştir.

18. kucukagac

kucukagac Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    v Beta 0.124 , DVB Viewer'de kastı ve çalışmadı....Bir önceki sürümü tekrar yükleyince çalışıyor....

19. sungur

sungur Guest

Changelog:
    ----------
    0.1.2.5:

MD5 (Hadu.dll): 2094D76F14A6867BAA00AA6710744EC5

This is essentially a correction version: several major bugs have been fixed.

- several major bug fixes, mainly if 2 or more servers are used (but not only),
    - correct support of the server rejection for the user connection.
    Possible error messages returned by the server are now displayed at the
    bottom at the Server Infos window,
    - "IgnoreProvFor" option added, to ignore the provider checks for one or
    several CAID. It may be needed for instance, if the CAID tunneling feature
    (Betacrypt<--->Nagra3) is no more working properly in your case (set "IgnoreProvFor=1702" for the concerned server).

Google çeviri :

Changelog:
    ----------
    0.1.2.5:

MD5 (Hadu.dll): 2094D76F14A6867BAA00AA6710744EC5

Bu aslında bir düzeltme sürümü: birkaç büyük hata giderildi olması.

- Birkaç büyük hata düzeltmeleri, özellikle eğer 2 veya daha fazla sunucu (ama sadece değil) kullanılır,
    kullanıcı bağlantısı için sunucu ret - doğru çekmek.
    Olası hata mesajları sunucu tarafından döndürülen şimdi gösterilir
    Sunucu Infos pencereden alt
    - "IgnoreProvFor" seçeneği, bir veya sağlayıcı kontrol görmezden ekledi
    birkaç CAID. CAID özelliği tünel eğer örneğin gerekebilir
    artık düzgün durumda ("ilgili sunucu için IgnoreProvFor = 1702" set olarak) çalışan (Betacrypt <---> Nagra3) olduğunu.

Ekli Dosyalar:

20. kucukagac

kucukagac Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Paylaşım için teşekkürler....

Sayfayı Paylaş