Google da yeni gelişen versionlar

Konu, 'Facebook, Twitter Ve Sosyal Paylaşım Siteleri' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı

  Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  504
  Beğenilen Mesajlar:
  64
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Uydu Alıcısı:
  Next&Next Star
  Google Restoran Bulmayı Kolaylaştırıyor


  Google Haritalar uygulamasını güncelledi. iOS ve Android’e gelen güncelleme, bulunan şehri keşfetmeyi çok daha pratik hale getiriyor.


  [​IMG]
  Google’ın popüler mobil uygulaması Haritalar, ilgi çekici yeni özelliklerlegüncellendi. iOS ve Android platformları için eş zamanlı olarak güncellenen Google Haritalar’da gerek görsel gerekse yapısal olarak geliştirmeler var.

  [​IMG]Uygulama, temelde şehir çevresinde gezinirken bunu kolaylaştıracak, temiz ve çok daha kullanışlı bir hal almayı hedeflemiş görünüyor. Öncelikli olarakGoogle Haritalar, bundan sonra yön paylaşımını mümkün kılıyor. Artık SMS ya da herhangi başka bir uygulama kullanılarak adım adım yön tarifi yapılabilecek. Şüphesiz en çok beklenen özelliklerden biri de buydu.

  [​IMG] Google Haritalar, yeni fonksiyonlar kazandı ve bu sayede çok daha kullanışı olacağa benziyor. Örneğin adreslere bakıldığında Google kişilerinizi görüntüleyebileceksiniz. Ayrıca restoranların görsellerine bakmanıza yardımcı olacak yeni filtreler de yeni güncellemenin getirdikleri arasında.

  Uygulamanın dünya genelindeki şehirler için hava durumu bilgileri göstermesi, takvimlere transit yön ekleme ise diğer yenilikler arasında. Bu arada güncelleme için akıllı cihazlarınızı kontrol etmeniz de fayda var.
   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı

  Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  504
  Beğenilen Mesajlar:
  64
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Uydu Alıcısı:
  Next&Next Star
  [​IMG]
  [h=1]Google aramalarında anlık Tweet’ler de yer alacak[/h] Twitter ve Google’dan anlaşma geldi…

  Google şu anda

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  genelinde en çok kullanılan arama motoru olmaya devam ediyor. Her ne kadar Yandex, Yahoo, Bing gibi firmalar yaptıkları farklı yatırımlarla pazar paylarını arttırma çabasına girseler de, daha uzun süre Google yerini kaptıracak gibi görünmüyor. [​IMG] Dün Google’ın sosyal ağ devi Twitter ile anlaşma yaptığına dair bazı iddialar ortaya çıkmıştı. Bu iddiaların üzerinden çok fazla zaman geçmeden Twitter, tarafından doğrulama geldi. Twitter

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ’su Dick Costolo, firmanın

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  , 4. çeyrek finansal sonuçlarını açıkladığı etkinlikte farklı açıklamalarda da bulundu. Costolo, Twitter ile Google’ın önümüzdeki dönem için işbirliği anlaşması imzaladığını duyurdu. Henüz anlaşmanın içeriği ile ilgili olarak çok fazla bilgi bulunmazken, ilerleyen bir kaç ay içerisinde Google’ın arama motoru içerisinde anlık atılan Tweet’ler de görülebilecek. Twitter, son çeyrek raporlarına göre 288 milyon aktif kullanıcı sayısına sahip. 4 milyon kullanıcının ise iOS 8’de ki Bug nedeni ile kaybedildiği belirtiliyor.
   
 3. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı

  Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  504
  Beğenilen Mesajlar:
  64
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Uydu Alıcısı:
  Next&Next Star
  Google’un çevrim içi yayın yapabilen müzik servisi; Google Play Müzik yeni bir ara yüze kavuştu. Tanıtıldığından bu yana en büyük değişikliğine kavuşan uygulama, yeni ara yüzü ile Android 5.0 Lolipop‘ ta kullanılan “Materyal Dizayn“a geçiş yapıyor. Google Play Müzik’e gelen ikinci büyük yenilik ise ruh halinize göre müzik kategorilerinin yaratılması. Google; bu kategorileri yaratmak için djler, müzisyenler, müzik eleştirmenleri ve etno müzikologlar ile çalışmış. Bu sayede, günün saatine ya da ruh halinize göre istediğiniz kategoriyi seçip müzikleri dinlemeye başlayabiliyorsunuz. Uygulamayı açtığınız zaman; size günün saati, ne yaptığınız ya da durumunuza göre seçenekler getiriyor. Örneğin egzersiz yapıyorsanız, seçtiğiniz kategoriye girerek anında dinlemeye başlaya biliyorsunuz. Ayrıca, dinlediğiniz şarkıları, daha sonra internet bağlantınızın omadığı zamanda dinlemek için kayıt imkanı da bulunuyor. Müzik ekranında; bir sonraki parçayı görebilir, listeye istediğiniz şarkıyı ekleyip çıkartabilir ya da listedeki şarkılardan her hangi biriniz baz alarak yeni bir istasyon türü başlatabilirsiniz.
  Google Play’in web ara yüzü de yenilenmiş durumda. Uygulama gibi, internet arayüzü de materyal tasarımını kullanan Google Play Müzik’i, site üzerinden radyo ya da çevrim içi dinleme seçeneği Kuzey Amerika ve Kanada için şu an aktif bulunuyor. Ancak Android ya da iOs uygulamasına sahipseniz, anında dinleme özelliğini, Google Play’in aktif olduğu 45 ülkede kullanabiliyorsunuz. Google Play Müzik hakkında ne düşünüyorsunuz?

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   
 4. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı

  Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  504
  Beğenilen Mesajlar:
  64
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Uydu Alıcısı:
  Next&Next Star
  Google Play Music Yenilendi!

  Google'ın müzik hizmeti olarak da bilinen Google Play Music yeni güncelleme ile birlikte Android Lollipop'ta yer alacak olan Material Design tasarımına geçti, Songza'yı devreye soktu.


  [​IMG] Kısa süre önce gelen sızıntılar Google Play Music'in yeni Material Design ile birlikteliğinin nasıl göründüğünü bizlerle paylaşmıştı. Google'ın mobil işletim sisteminin en son sürümü Android Lollipop ile tam anlamıyla tanışacağımız Material Design tasarım anlayışı böylece Google Play Music üzerinden deneme sürüşü gerçekleştirecek. Müzik hizmetine gelen yeni bir güncellemenin parçası olan Material Design'a bir de Songza'nın "Listen Now" özelliği eşlik ediyor!
  Google'ın bir süre önce kendi kanatları altına aldığı Songza'nın beğeni toplayan Listen Now desteği "zamana ve yaptığın işe göre çalan" müzik listesi olarak özetlenebilir. Bir başka deyişle kullanıcının en çok beğendiği albüm listeleri, belirlenmiş olan zamanlarda, yapmakta olduğunuz aktiviteye uygun olarak çalıyor. Böylece dinleyici çok daha özel bir müzik deneyimi yaşamış oluyor.
  [​IMG]
  Google yaptığı açıklamada Songza Listen Now'ın şimdilik sadece ücret ödeyen üyelere özel olduğunu belirtti. Yeni güncelleme ile birlikte aynı zamanda önerilenler ve listeler, mevcut aktiviteler (en son dinlenenler) arasından ayıklanıyor, dinlemiş olduğunuz parçalar şayet modunuza uygun değilse o anki listeden otomatikman çıkıyor.
  Material Design'lı yeni Google Play Music şimdiden Google Play Store üzerinden erişilebilir durumda.
   
 5. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı

  Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  504
  Beğenilen Mesajlar:
  64
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Uydu Alıcısı:
  Next&Next Star
  Google'dan Yeni Uygulama!

  Mobil e-posta deneyimini yeniden şekillendirmek isteyen Google, Gmail uygulamasının yerini alması beklenen Inbox uygulamasını tanıttı. Yeni uygulamanın beta süreci başladı.


  Sık sık yeni hizmetler ve uygulamalarla kullanıcıların karşısına çıkan Google bu defa e-posta deneyimini yeniden şekillendirmeye niyetli görünüyor. Gmail servisinin ve uygulamasının gelişmiş bir hali olarak düşünülebilecek Inbox hizmeti ile e-postalar hem mobilde hem web ortamında daha ayrıntılı olarak gösteriliyor.
  Yepyeni bir e-posta deneyimi
  Inbox ile öncelik sırasına göre dizilebilen e-postalar, içerdiği detay bilgiler ile kullanıcıları tüm göndelere tek tek göz atma zorunluluğunu azaltmayı sağlıyor. Google Now ve Mailbox hizmetlerine benzeyen yönleri dikkat çeken Inbox servisinde Bundles özelliği ile e-postalar gruplar haline bir araya getirilebiliyor ve kolay bir şekilde tekrar dağıtılabiliyor.
  Beta süreci başladı
  Doğum günleri, önemli randevular, uçuş bilgileri gibi konularda hatırlatmalar sağlayan Inbox uygulamasında "Snooze" özelliği ile gelen mesajların ve e-postaların daha sonra tekrar görüntülemesini sağlamak da mümkün. Mobilde ve Web üzerinde ilginç bir e-posta deneyimi sunacağı şimdiden belli olan Inbox'ın beta sürümü web, iOS ve Android için yayınlandı. Beta sürecine katılım için gereken davetiyeler inbox@google.com adresinden istenebiliyor
   
 6. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı

  Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  504
  Beğenilen Mesajlar:
  64
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Uydu Alıcısı:
  Next&Next Star
  Google işleri büyütüyor
  Google şirketinin şimdiki hedefi tüm dünyayı etkileyecek gibi görünüyor.
  [​IMG]
  Şirket Apple ile beraber ortak bir çalışma yapma kararı almış gibi. Almasa 1 milyar dolar göndermez zaten. Ortak çalışmanın amacı şifre devrini ortadan kaldırmak olacak. Bu nasıl olacak diye sorar gibisiniz, bu sistem 1-2 ayda geçilecek gibi değil fakat 1-2 yıl içinde hayatımıza girebilir. Sistemin amacı artık şifre devrini kapatıp daha yüksek güvenlikli sistemlere yönelmek.

  [​IMG]
  Bundan sonra insanların kişisel özellikleri parolalara yansıyacak ne gibi mi ? Sesiniz gibi, yüzünüz gibi işte bu özellikler sadece sizde var. Böyle bir teknolojiye geçilmesinin sebebi daha korumalı bir internet ortamı yaratmak. Örnek olarak şifrenizi herkes bulabilir fakat sesinizi herkes kullanamaz. Aslında ses kayıt cihazları var fakat burda benimde aklım karıştı. Şimdilik bu konuya bir ara verelim ilerleyen zamanlar bize teknolojinin nasıl olacağını gösterecektir.
   

Sayfayı Paylaş