Goldmaster Sat 200 Enigma Yazılım Yükleme Ve Yükleme Programı

Konu, 'GoldMaster Linux' kısmında Ertan AKTEPE tarafından paylaşıldı.

1. Ertan AKTEPE

Ertan AKTEPE
    UyduTürk
    Administrator

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Burada anlatılan sat 200 cihazı enigma tabana çevirmek içindir.

Öncelikle cihazınızı rs 232 ile bilgisayarınıza bağlayın.
    Sonra dgstation programını açıp com ayarınız yapın.Daha sonrada file kısmından enigma tabanlı(gemini vs.) yazılımı seçin.

Şimdi cihazı ön paneldeki stanby tuşuna basılı tutarak fişe takın ve 3 saniye sonra ön panelden ok. tuşuna basın.Yükleme işlemi başladı.

Yükleme işlemi cihazın ön panelinde done yazınca tamamlanmış olacak.(30 dk kadar sürebilir yükleme işlemi)

Done yazdıktan sonra cihazı fişten çekin ve dgsstation programından veri aktarım hızını en düşük seviyeye düşürün.Sonra file kısmında ******_uboot.img dosyasını seçin.
    Şimdi cihazınızı tekrar ön paneldeki stanby tuşuna basarak fişe takın ve 3 sn. sonra ok. tuşuna basın.Yükleme başlıyacaktır ve 10 dk. falan sürebilir.

Yükleme bittikten sonra cihazı tv'ye bağlayın ve cihazınızı sağ ok tuşuna basarak fişe takın.Karşınıza gelecek ekrandan dm 500 ü seçin ve ok. tuşuna basın.

İşleminiz tamam cihazınız artık enigma tabanlı yazılım kullanıyor.

Ben bu işlemleri gemini ile yaptım ve hiç sorun yaşamadım sorun yaşayan olurs akonu altından cevaplayabilirim.

Umarım işinize yarar.

Ekli Dosyalar:

2. taksi02

taksi02 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Goldmaster Sat 200 Enigma Yazılım,merhaba ustam bu cihaz hangi Enigma yazılımını alıyor acba çünkü buna göre özel yazılım yapmak gerkiyor galiba yoksa bütün yazışımları almadı bende bunula ilgili bilgi almak istiyorum teşkürler,

3. huseyilmaz

huseyilmaz Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    teşekkürler

4. billboy

billboy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ellerinize saglık ustam

Sayfayı Paylaş