Anket: TRT'de ki Kürtçe TV yayınını nasıl buluyorsunuz?

Konu, 'UyduTürk Anketleri' kısmında LeyL tarafından paylaşıldı.

?

Anket: TRT'de ki Kürtçe TV yayınını nasıl buluyorsunuz?

Anketin kapanma tarihi 2 Mart 2009.
  1. Doğru buluyorum

30,7%
  2. Yanlış buluyorum

57,2%
  3. Kararsızım

5,7%
  4. Yorum yok

6,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. insan

insan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Tayyipten saçma'ların bir parçası bu.

2. Mu®aT

Mu®aT <b><font color="red">System Administrator</b></fon Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Aynen katılıyroum:apploud:...Avrupa devletleri dizi ile film ile kötü kültürü ile yetişen yeni nesili hiçbirşeye tepki vermeyen zombi bir toplum yaptı:thumb_up:

3. beydemir

beydemir Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    yanlış buluyorum türkiyede birçok etnik kökeni ayrı vatandaşımız var onlara karşı ayıp oluyor. özel tv olabilir ama devlet televizyonu için yanlış.kürtlere ayrımcılık yapılıyor.böyle haklar elde etmek için diğerleride dağa çıkıp teröristmi olmaları gerekiyor.osman baydemir dilimizi kabul ettirdik topraklarımızıda kabul ettireceğiz,ahmet türk kalkar türkceden başka dilin yasak olduğu mecliste kürtce konuşma yapar nereye kadar taviz. türkiyede ermenisi var yahudisi var romanı var lazı var çerkezi var varda var saymakla bitmez onlar vatandaş değilmi.???????SELAMLAR.

4. simsekelektrik1

simsekelektrik1 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    madem kendi devletlerini istiyorlar gitsin başka ülkede kursunlar kendi tv lerini kursunlar devletin televizyonunu kullanıyorlar bu kadar saçmalık olmaz

5. aliyildiz

aliyildiz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Çok değerli dostlar;Bütün yazılanları itina ile teker teker okudum.Sanırım heyecandan olacak bazı kardeşlerim bilerek veya bilmeyerek çok ağır sözler sarf ediyorlar.Çok dikkatli cümleler kullanalım.Kürtler denince sanki hepsi pkk li gibi gösterilip bir toplumu sırf ana dli kürtçe konuşuyor bu kadar aşağılamak herhalde insaf ölçüsüne sığmaz. Bu vatan için,Türkü,Kürtü,lazı ,çerkezi,alevisi,sünnisi hiç ayırt etmeden kurtuluş savaşında ve vatan savunmasında hep beraber kader birliği yapmışlardır.Vatanımızı bir gemiye benzetelim,hepimiz bu gemide bulunuyoruz.Gemi batarsa ,hepimiz batarız.Çünkü bizim bizden başka dostumuz yok.Onun için kullandığımız sözcüklere dikkat edelim.Sende,bende Doğulu veya Güneydoğulu kürt asıllı Türk vatandaşı bir annenin bir babanın evladı olabiliriz.Ergenekon saçmalığı gibi her cinsten insanları bir potada toplayıp insanlara suçlu muamelesi yapıldığı gibi, bütün kürt asıllı türk vatandaşlarına da bu haksızlığı yapmayalım derim.Acaba sizce yanlış mı? düşünüyorum.Hepinize sevgiler.

6. ismaill

ismaill Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    sevgili arkadaslar bir seye ihtiyac varsa verilmeli yanlis yoldan ihtiyac verilecekse yada veriliyorsa saygilar

7. AĞDACI SÜLEYMAN

AĞDACI SÜLEYMAN Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    TRT zaten TRT olmaktan çıkmıştır.Uzun zamandır haberleri bile başka kanallardan izliyorum.

8. karakedi1244

karakedi1244 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    niye sadece kürtçe tv. madem azınlık hakları, bu ülkede daha çok çeşitli azınlıklar var. lazca, çerkezçe, abazaca, gürcüce tv kanalları nerde. ( unuttuklarım kusura bakmasın). Hani terör ile birşey kazanılmıyordu. Kusura bakmayın ama birileri bizi keriz yerine koyuyor. bal gibide kazandılar işte.......

9. muratusta

muratusta Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ tektir ve bir bütündür kimsenin resmiyet dışında ana dilini ve kültürünü yaşamasına kimse karışmaz lakin kürtce yayını devletin yapması bunu meşru zemine taşır ve adam çıkar haddini aşar millet meclisinde kürtce konuşur sanki kürdistan meclisi imiş gibi TRTnin kürtce yayın yamasını yanlış buluyorum saygılar selamlar

10. Router

Router Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    vala ben bırsey demıyorum herkes ozgurce yazsın ama gozunuzu acın yeter artık dıyorum bu bos işlerdegılde madem oyle baba yıgıt ınsanlar var burda afra tafra yazı yazıyorlar bunu sandık basında da gostersınler bız suan kımseyı secmıyoruz amerıka kımı secse o basımıza basbabak ve cumöhurbaskanı oluyor cunku bu devlet yılar once satılmıs bakın suan en basıtınden yer altı zengınlıklerımızı cıkarmaya baslasak ne parasal sorunumuz kalır nede ıssızlık kalır turkıyede ınsanımız yurdısna gıdıp calısmaz yada dogudakı adam daga cıkmaz bıorde bu sekılde dusunun benım gene cenem acıldı kusura bakmayın saygılarımla

11. ContiTech

ContiTech Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    böyle bir saçmalık olamaz
    tamamen yanlış buluyorum böyle bir durumada izin verenleri kınıyorum
    burası TÜRKİYE bu ülkede yaşıyosan sadece tek dil kullanacaksın
    şimdi bunlara kürt televizyonu açtılar bunlarda fırsat bilip mecliste kürtçe konuşmaya başladılar
    bazı şeylerde hükümetimiz çok gevşek
    arkadaşlar bu ülke kanla alındı kimse ahkam kesemez bu böyle biline..
    saygılar...

12. sinanmaz

sinanmaz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ağzına sağlık ne güzel belirtmişsin

13. asker_31

asker_31 Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    hayırlııs olsun

14. asker_31

asker_31 Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    hayırlı olsun

15. kenan504

kenan504 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bence bu konuyu tartışmanın anlamı yok 280 tv kanalı var 1 tane kürt kanalı olmuş ne olacak hepimiz insanız hepimiz bu vatanın evladıyız yapmayalım ayrımcılık lazcada acılsın istedigi dilde acılsın bence her kes özgür oldugu dilde dinlesin

16. simsekelektrik1

simsekelektrik1 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ya burası TÜRKİYE ve dili türkçe madem istiyorlar kendi başına yapsınlar ne yapıyorsa gitsinler amerikadan yayın yapsınlar bizim devletyten niye bekliyorlar lazlardada kanal var ama özel neden lazlar istemiyor kanal demek kürtlerin kanında ayrımcılık var yazıları okurken sinirden mideme ağrılar giriyo ya ne biçim millet bu ya

17. zeki

zeki Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    şu soruya cevap arıyorum-kendilerini azınlık olarak mı görüyorlrki ayrımcılıga yönelip ayrı ayrı talepte bulunuyorlar.nerde birlik orda dirilik olur, bildigim kadarıyla devletin bir anayasası olur,bir bayragı,bir resmi dili olur,birmilligi egitimi olur yapılan icraatlardan verilen beyanatlardan anladıgım kadarıyla sonuç pekte parlak görmüyorum. ortada bir dolap dönüyor gibi geliyor bana

18. Ertan AKTEPE

Ertan AKTEPE
    UyduTürk
    Administrator

Beğenilen Mesajlar:
    19
    [MARQUEE]ANket süremiz dolduğundan konu kapatılmıştır,katılan herkese teşekkürler.[/MARQUEE]

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş