Anket: TRT'de ki Kürtçe TV yayınını nasıl buluyorsunuz?

Konu, 'UyduTürk Anketleri' kısmında LeyL tarafından paylaşıldı.

?

Anket: TRT'de ki Kürtçe TV yayınını nasıl buluyorsunuz?

Anketin kapanma tarihi 2 Mart 2009.
  1. Doğru buluyorum

30,7%
  2. Yanlış buluyorum

57,2%
  3. Kararsızım

5,7%
  4. Yorum yok

6,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. zoroglu08

zoroglu08 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    doğru bulmuyorum.
    çünkü ne konusuyorlar anlamıyoruz.anlamadıgımız için garıp gelıyor.
    o yüzden bizi haksız bulmayınız.

2. cezmi1968

cezmi1968 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    şimdide meclis çatısı altında kürtce konuşmaya başladılar şerefsizler.........

3. cezmi1968

cezmi1968 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    şimdide meclis çatısı altında kürtce konuşmaya başladı şerefsizler. bakalım daha nerelerde konuşacaklar

4. woltran lark

woltran lark Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ulu önder atatürk şu anda sağ olsaydı. şu anda olsaydı bir çok kişinin kellesini alırdı.ben doğuda askerlik yaptım.oralardaki topraklar batı daki topraklarda daha bereketli yardımların hepsi o tarafa yapılıyordu bu dediğim akp zamanı değil 96,97 seneleridi.peki aşiretlere nedemeli gariban halkın sırtında kazanıyor.ahmet türk denen o şerefsiz aşiret reisi dir.sanmayınkikürt halkının çıkarlarını gözetiyor. türkiye cumhuriyetinin vermiş olduğu. özgürlüğü kendi halkının üzerinde kendi kısıtlı yor.soruyorum kürt kardeşlerimi sen hangi vatanın topraklarında doğup ölüyorsun.apo denen şerefsizin arkasından kürdistan kurma hayallerinidesiniz.apo denen şerefsiz yunan amerikan yardakcısıdır.allah kürt halkına gözlerinin açılmasını dilerim.trt şeş kanalı bence taman yanlışlıktır.türkiye cumhuriyetinin resmi dili türkçedir.

5. addo

addo Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    meraba. öncelikle yasaklara karşı olduğumu belirtmek isterim. trt nin kürt çe yayın yapması kadar doğal birşey olmadığı görüşündeyim.tarafsız düşünürseniz bence böyle problem sadece dil deyilki din dil ırk ayrımı yapılmadan yaşamak deyilmi tüm dünya sonra ülkeler hepimizin ortak yaşam alanlarımız, söyleyeceklerim bu kadar <<<<benim annem ve babam da makedon göçmeni<<<.... yaşasın halkların kardeşliği.................

6. reyhan

reyhan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    kürt arkadaşım. dostum .akrabam. var sorunsuz her şeyi konuşuruz .asla ayrılık diye bir şeyimiz yok ama devlet eliyle bu işin yapılmasına karşıyım .bu işin yerel tv lerle başlamasını tavsiye ederdim .bu niyetin nereye varacağı belli olurdu .bu ülkede mozaikler varsa bu mozaik hasar görmüştür

7. heseneago

heseneago Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ben bu yayını yanlış buluyorum.Mademki TRT kürtçe yayın yapacaktı,önce yasalarda kürtçe yayının önündeki engeller kaldırılacaktı.bu doğrudan doğru yasak bir yayın.eğer özel bir kuruluş böyle bir yayın yapsaydı savcılar neler yapmazdı ki.Ama hiç kimseden ses seda yok.Çünkü türkiye garipler ülkesi.birisine haram olan şey başkasına mubah oluyor,birisine mubah olan şeyde bir başkasına haram oluyor.

Bugün canlı yayında daha önceleri severek izlediğimiz Rojin'i gördüm.Baktım başında siyah beyaz bant var.Kendi kendime dedim hey felek sen nelere kadırmışsın.Şan şohret ve mevki insanı nasıl değiştiriyormuş.hani o başından çıkarmadığı sarı,kırmızı ve yeşil bant.İlgililer o bantı dahi sana çok görüyorlarKaramanın koyunu sonra çıkar oyunu derler ya bizde bekleyip göreceğiz.Herkese selam ve sevgiler.

8. zeki

zeki Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ameller niyete göredir kürtçe t.v yok diyemi çocuklar öldürüldü,evler yakıldı,okul yakıldı ögretmenler öldürüldü,cahili bir başka art niyetli daima kullanmıştır benim şu soruma cevap isterim.DÜNYADAKİ DEVLETLERİN ASKERİNE KURŞUN SIKANA NE DENİR? Niyet başka ve tatmin olmazlar.Tatmin ettirmezler kullanıldıkları tarafından onlara akıl verenlerin 5-6 sı bir olup çanakkaleden geçemediler,işgal ettikleri yerlerden canlarını zor kurtardılar kökenim kürt, gelinim kürt lakin kürtçe bilmiyoruz zararınıda görmüyoruz,huzur istiyoruz

9. akrep34

akrep34 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Valla arkadaşlar bende baştan beri kızıyorum fakat bakıyorum yok kürt yok cerkez yok arnavut bunu sonu nereye varır bilin bakalım zaten yabancılar bizi bölmek için var güçleriyle çlışıyolar bide içimizdekilere ne demeli allah türkleri korusun herşey vatan için allah kimseyi vatansız bırakmasın diyorum.

10. Murat_33

Murat_33 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    benim görüşüm iyi oldu en azından dogru yanlış polemikler kesilir trt nin kontrolu altında nede olsa zaten bu da onların bölücü kesimi karşı çıkıyor çünkü istedikleri gibi rasgele program yapamıcaklar.

11. atakurtul

atakurtul Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Bakın kardeşlerim hiç kimse ömrü boyunca çalış bir daire aldıysa bu daireyi kimseyle paylaşmaz onu içindir Kİ bu TOPRAKLARDA şu bu için ne toprak ne de dil konusunda hiç kimseye bir verecek bir şeyimiz YOK ŞUNU HİÇ KİMSE AKLINDAN ÇIKARMASIN BU ÜLKEYİ TÜRKLER KURDU OKADAR KOLAY OLMADI ONUN İÇİN HİÇ BİR FERT HAVESLENMESİN TÜRKLER TAM DÖRT BİN SENE ÜĞRAŞDI HE...BU TOPRAKLARDAN BİR KARIŞ ALIRIZ SANANLAR ALDANIYORLAR ÇÜNKÜ BÜ YÜCE TÜRK MİLLETİNE BİR ŞEYLER YAPAMAZLAR HERKESE SELAMLAR

12. mustafalale

mustafalale Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    böyle bir yayının devlet televizyonunda değilde özel televizyonda olsaydı hiç bir mahsuru yoktu ancak devlet televizyonunda olması devletin bölünmesine yol açabilir.

13. reybey

reybey Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Türkiyenin ana dili türkçedir.ya sev ya terket bunlara biri dur demiyecekmi

14. nightsaint24

nightsaint24 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    artık devlet dairtelerinde bile vatan hayinleri otururuken veya mecliste vatan hainleri söz sahibi iken bu vatan bu yönetim anlayışı ve milliyetçilikle daha neler görecek neler burası TÜRKİYE CUMHURİYETİ topraklarıdır paylaşılmaz bölünmez verilmez.anadili Tükçedir dini islam dinidir. bir bütündür tek bayragı ay yıldız'dir rengi krmızı kendan almıştır . başkalarının gibi yeiş sarı kırmızı yoktur renginde. apoya ölüm

15. fedo

fedo Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Haklısın kardeş ama yakında AKP değiştirecek ve (K) böyle olabilir

16. fedo

fedo Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Benim anlamadığm kürtlerin bir ülkesi mi vardı,onlar ülkelerini türklere mi kaptırdı yoksa İZRAEL gibi bizim elimizden topraklarımızı almak mı istiyorlar
    Hangi ülke kendi dilinden bir başka ikinci dil mecliste kullaniyor

17. porsun

porsun Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ben türküm türkçe konuşurum...

18. atmaca43

atmaca43 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    akp kürtce tv acmakla nice şehit kanları dökerk kurulan bugüzelim türkiyecumhuriyetini bölmenin de ilk adımını atmıştır ayrıca trt deakp nin akrabalar televizyonu olmuştur zaten seyretmiyorum

19. bozkurtTahsin

bozkurtTahsin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bu Vatanı Bölmeyi ve Parçalamayı Hİç Kİmse Beceremiyecek
    TRT adını KRT olarak değiştirirse bile şaşırmayın
    Değilmiki PKK yı Meclise soktuk gerisini düşünmek bile anlamsız
    Amma şu unutulmasınki bu vatanın gerçek sahipleri Yanaşmalara ve Yandaşlarına gereken cevabı vereceklerdir
    Her ne kadar milletimizin kafasını susurluk yada ergenekon saçmalıklarıyla bulandırmaya çalışsalarda bu yapılan hiç kimsenin yanına kalmayacaktır
    Saygılar

20. sinanmaz

sinanmaz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Nedemek böyle bir konuda kararsızım yorum yok yarın bu ülke bölünürse bu yorumsuz ve kararsızlar ne diyecek bu ülke yorumsuz ve kararsızlarlar nedeniyle bu halde Yakında seçim var yine % 25-30 lük bir bölüm kararsız veya yorumsuz ama sandığa önce onlar koşar bu kişiler sorumluluktan kaçanlar bir topluma girin sorun akpartiye oy veren varmı birkaç kişi gerisi vermemiş peki % 47 nerede iki kişiden biri oy verdi diyecek söz bulamıyorum hoşcakalın

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş