Anket: TRT'de ki Kürtçe TV yayınını nasıl buluyorsunuz?

Konu, 'UyduTürk Anketleri' kısmında LeyL tarafından paylaşıldı.

?

Anket: TRT'de ki Kürtçe TV yayınını nasıl buluyorsunuz?

Anketin kapanma tarihi 2 Mart 2009.
  1. Doğru buluyorum

30,7%
  2. Yanlış buluyorum

57,2%
  3. Kararsızım

5,7%
  4. Yorum yok

6,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. LeyL

LeyL
    Yetkili
    Emekli Admin

Beğenilen Mesajlar:
    1
    TRT deki Kürtçe tv yayınını nasıl buluyorsunuz?

Bu konuda ki düşünceleriniz nedir?

2. yakupyurt

yakupyurt Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    trt nin saçmalığı devam ediyor sırada ermeni tv var devletin paralarını çar çur etmeye devam ediliyor yarın pisliklerin dağdaki kamplarından konser verilirse hiç şaşırmayalım çünkü bu oy delilerinin bir oy için yapmayacağı saçmalık yoktur selametle ne mutlu türküm diyebilene bu akpye rağmen

3. huseyin1950

huseyin1950 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    TRT zaten TRT olmaktan çıkmıştır.Uzun zamandır haberleri bile dinlememeye çalışıyorum.

4. gotfather

gotfather Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    TRT devlet televizyonu olmaktan çıkmış AKP tv kanalı olmuştur istediği yayını yapsın bizlere düşen görev(29-03-2009) sandık başı ve onların tv lerini izlememek bence.karar yine sizin.

5. işçi

işçi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    B U R A S I T Ü R K İ Y E başka türkiye varsa bilmem tek TÜRKİYE

6. diyot

diyot Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    yurt dışından radyo ve televizyonlardan türkçe proğramlar yapılıyoru,türkçe yayın saatleri vardı.hatta cnn gibi ünlü yayın kuruluşları türkçe yayın servisleri kurdular ve hala devam ediyor onların halkından birisi kalkıpta böyle olur olmaz boşa konuşmuyor.

doğan medya gurubundan daha tehlikeli ve bölücü değildir.
    vatana gelince vatan birilerinin tekelinde değil,bizlerde severek canımızı verdik.kardeşimizi akrabalarımızı verdik,dedem istiklal harbinde şerapnal denilen bomba parçaları ile beraber ölene kadar yaşadı ve onunla kefene sarıldı.

vatan oturduğu yerden ahkam kesenlerin ağznda sakız değildir.

helel hele şehitlerimiz onların maskesi hiç değildir.
    bu ülkede herkes sosyal ve laik devletin bireyi olarak anladığı dilden eğitim ve öğretim alma hakkına sahiptir.oradaki yaşayan vatandşlarımıza sahip çıklmadığı için yıllardır vatan hainlerinin tuzağına çekilip birer vatan haini olarak yetiştirildiler.
    kafanıza takmışınız bir aprti olayı başka bişey düşünemez olmuşuz.bu ülkenin başka sorunumu yok.ülkemiz dünya ülkeleri ile nasıl yarışır,refah seviyemiz nasıl yükselir bunları tartışalım.başka TÜRKİYE yok.tek ÜLKE,TÜRKİYE var saygılarımla

7. GürkaN

GürkaN Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ben yanlış buluyorum... sebebi ise zamanında ahmet kaya vs. gibi sanatcılar kürtçe şarkı sölediler devlet karşı çıktı .kürtçe bişi sölenirdi tv de karşı çıkılıyodu şimdi ise bir devlet kanalı açıldı trt şeş diye bir kanal açıldı ve kürtçe yayın yapma kararı alındı bu ne perhiz bu ne lahana turşusu ....

8. diyot

diyot Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ahmet kaya kendini kullanamadı.vatan hainlerinin tv,sinde konser verdi. ve bayrağımız ayaklar altına alındığı zaman o orada vatan hainlerini eğlendiriyodu.
    geçmiş biraz araştırılırsa gerçekler öne çıkar.

trt,nin kanalında bölücü yayın yapılmaz.orası devletin kanalıdır.kimseye peşkeş çekilmez.trt'ye güvenmeyeceğizde doğan medyayamı güveneceğiz değerli arkadaşlarım

9. w8888

w8888 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    doğru söze ne denebilir ki
    sonuna kadar size katılıyorum kardeşim

10. w8888

w8888 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    trt adının anlamını yitirmiştir
    adı itibariyle türkiye radyo ve televizyon kurumu
    kürdiye veya ermeniya olarak değiştirse daha iyi olur bence
    ulu önderimizin milliyetçilik anlayışını biraz hükümet anlayabilseydi
    kendine türküm diyen herkesin (bu alman olur fransız olur arap olur ingiliz olur türk olur kürt olur çerkez olur ermeni olur laz olur)kökeni ne olursa olsun türk olduğunu birazcık anlayabilselerdi bu rezalete malzeme olmazlardı

11. yakupyurt

yakupyurt Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    arkadaşlar kürt tv meyvelerini vermeye başladı okadar yumuşak olursan meclisteki hainlariböyle konuşturursunuz fazla taviz vermek olmaz şimdi diliniisteyen yarın bayrağını ve topraklarımızı isteyecektir ben mecliste yaşanan olayı şiddetle kınıyorum ve olay sahibine lanet olsun diyorum bu hainlere rağmen ne mutlu türkümdiyebilene

12. olesker

olesker Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bence roj tv seyredeceklerine TRT şeş seyretsinler hiç değilse pkk propagandası yapılmaz

13. nextturk

nextturk Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Bugün kürtçe tv yarın ermenice tv dahada ileri vs...vs... tv alın size bölünmeye giden bir yol... önce kürtçe dil kursu dediler sonra tv kanalı dediler meclisin resmi diline kürtçe eklensin diyecekler sonra ...sonra... sonra... istekler bitmeyecek alın size demokrasi...
    bence bu adımlar çok yanlış ve ülkeye zarar veren adımlar...

14. aliyildiz

aliyildiz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Oy uğruna taviz verilmez,bu iktidar ülkeyi bölmek için elindeki tüm imkanları pervazsızca kullanıyor.Her kürt vatandaşı pkk lı değildir.Her türk vatandaşı da ılımlı islsm değildir,yani müslümandır.
    Bizler bu toprağın mozaiğiyiz. Zaten TRTKurumu , devlet televizyonundan çıkmıştır. akp nin borazanlığını yapmaktadır.Açılımı da şöyledir.Tayyip Radyo Televizyon kurumu olarak değişmiştir.Öyle olmamış olsaydı,Trt şeş devlet eli ile kurulmazdı. Oysa ki en azından Türksatta 4 adet özel kürtçe yayın yapan televizyon kanalları mevcuttur.En azından hotbirtte 8 adet var. Dileyen istediğini özgürce seyredebilir. Hiç kimse rahatsızlik duymaz.Tüm dünyada resmi devlet televizyonları kendi resmi dili ile yayın yapmaktadır.Özel televizyonları devlet denetlemek kaydıyla başkaca dil ve lehçelerde yayın yapmaktadırlar.
    Yıl 1972 de Merhum Aşık İsmail DAİMİ'nin bir bestesinde şöyle demektedir.
    Eğer dostlar bir olmazsak
    Sürüm sürüm sürünürüz
    Özü gerçek er olmazsak
    sürüm sürüm sürünürüz

Hakka gönül vermedikçe
    Atatürk'e ermedikçe
    Çakalları sürmedikçe
    Sürüm sürüm sürünürüz

Aşık isen adalete
    Sakın kanma cehalete
    Din girerse siyasete
    Sürüm sürüm sürünürüz

Daimi'yim merttir özüm
    Mert olana yoktur sözüm
    Uyudukça behey gözüm
    Sürüm sürüm sürünürüz.

Şairin bestesi şimdiki zamana uyup uymadığını takdirlerinize bırakıyorum.

15. mçetinkaya

mçetinkaya Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bu vatan hainlerine söylenecek söz bulamıyorum. En çok vatan haini yetiştiren millet olmanın çok derin üzüntüsünü yaşıyorum.

16. neco58

neco58 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Degerli arkadaslar dün TRT ye izin verdile bugun milletmeclisinde adamlar KÜRTCE konusuyor bastaki IDARECILERE SORMAK LAZIM saygilarla

17. Mu®aT

Mu®aT <b><font color="red">System Administrator</b></fon Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Akp Oy uğruna herşeyi yapabilecek kadar alçalmaya başladı....Oy uğruna beyaz eşya verdi, oy uğruna kömür verdi, oy uğruna makarna verdi, oy uğruna herşeyi verdiler kısacası...Ayrıca bu verdiklerini sizin bizim cebimizden çıkan veriglerle devletin sosyal yardım fonundan verdiler ve kendileri sanki cebinden vermiş gibi oy istiyolar...Kimin parasını kime veriyolarsa...Oy bir insanın kişisel görüşüdür, oy bir insanın namusudur, oy bir insanın düşünce tarzıdır, oy bir insanın şerefidir...oyunu satanlara diyecek söz bulamıyorum...neyini sattıklarını oyu açıklarken yazdım...Trt 6 benim şahsi görüşüm doğru bir yaklaşım...roj tv deki yalan yanlış uydurmaları izleyeceklerine oturup devletin denetlediği tv den izlesin kürt kardeşlerimiz daha iyidir...ama bunu devlet tv sinde değil devletin denetlediği yada yönetici atadığı bir tv den yapmaları daha doğru olurdu

18. stahsins

stahsins Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    trt saçmalıgı devaö edıyor evet burası türkiye cumhuriyeti ve bu cumhuriyetin bir dili var eğer türkiyede yaşamak istiyorsanız bu dili bilmek zorundasınız ve baska dil getirmeye çalısanlar hainden baska bişey deildir [/COLOR]:angry26:

19. kaptan-8

kaptan-8
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    51
    hükümetin saçmalığı idi mecliste kürtçe konuşma yapıldı yapan kişiye sordular trt 6'ın açılışında başbakan bile bu dilde açılış yaptı benim konuşmam normal dedi bu na sığındılar yarın onlara bu im kanı verdiniz bizde aynı hakları istiyoruz diyen guruplarla nasıl baş edecek bu hükümet tek dil tek bayrak diyorum lütfen bu güzelim ülkeyi seçim yatırımı yapıp insanları ikiye bölmeye çalışanlara izin vermiyelim hepimiz kardeşiz......saygılarımla

20. hallederiz

hallederiz Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    burası TÜRKİYE resmi dil ise TÜRKÇE

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş