Anket: Sizce İdam Geri Gelmeli Mi?

Konu, 'UyduTürk Anketleri' kısmında LeyL tarafından paylaşıldı.

?

Anket: Sizce İdam Geri Gelmeli Mi?

Anketin kapanma tarihi 8 Eylül 2008.
  1. Evet, idam cezası geri getirilsin.

81,6%
  2. Hayır, idam cezası geri getirilmesin.

18,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Mu®aT

Mu®aT <b><font color="red">System Administrator</b></fon Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ben idama gelsin diye oy verdim ama gelirsede halkın başına patlar diye düşünüyorum...Ensesi kalınlar bir şekilde kurtarır kendini ama olan yine halka olur diye düşünüyorum...Özel Terör yasası adı altında (Ülkenin birliğini ve bütünülüğünü bozmaya yönelik) terör suçlularına uygulanması daha mantıklı bence..

2. seyyah

seyyah Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bazı yönetici ve co-adminler her fırsatta hükümete yönlendirerek konuyu saptırıyor ve de hakaretvari yazılar yazıyor, yetkililere duyurulur, Hani hakaret yazmak-konuyu saptırmak, yoktu, ama nafile yazıyorum ya neyse,

bence yöneticilere not sistemi olmalı belli bir kötü-olumsuz puana ulaşanının yetkisi alınmalı. Yoksa yöneticiym diyen istediği gibi yazarsa, cevabını beğenmediğini banlarsa hiçbir şey düzelmez, ancak forumun seviyesi düşer

3. Mu®aT

Beğenilen Mesajlar:
    1

Üsteki yoruma ithafen bu değerlendirmede bulundunuz sanırım ama iyi okumadığınız açıkca belli oluyor...Ertan kardeşimin dediği şu anda akp hükümeti var diye onlar yapar yarın bir başkası gelirse oda yapar demek istiyor...yani baştaki tek bir partiyi değil geneli söylüyor.. Buyrun Kanıtı "Merak etmeyin idam geri gelse bile apo yu asmaslar şuan akp alehine çalışanları asarlar yni bu cezayı kendilerinin çıkarları doğrultusunda kullanır başa gelen her hükümet"...Lütfen dikkatli okuyup ona göre yorum yapalım:thumb_up:

4. SEVMEK46

SEVMEK46 Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Hala anlamıyorsun sızler

ben sızlere guluyorum :)

ya ne aposu yah

sız sozde 25 ınsanın olumunden sorumlu bır kısıyı asmakla ugrasırken ote yandan mılyonlarca Türk vatandasını yonlendırenlerı neden unutuyorsunuz asıl asılması gerekenler asıl oldurulmesı gerekenler onlardır

helal ekmek kazanmagı zor duruma dusurenlerı bulun

kredı kartını getırenlerı bulun

benım ulkemde ekonomı ıyı olsa ıdı kımse kredı kartı almaz peşin alırlardı
    ,
    bırakın bu ıslerı uyanın

uyanın uyanmazsanız cok kazık yersınız surunursunuz buna bende dahıl

Selamlar

5. aloha13

aloha13 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    İdam geri gelmeli,hiç değilse imranlida beslediğimiz pislik geberip gider..onun gibi niceleri için gelmeli diyorum..saygılarımla

6. Mu®aT

Beğenilen Mesajlar:
    1

Senin bu konuda konuşmaya hakkın yok şerefsiz it..Ucu sana dokunuyo diye böyle konuşuyosun:devilprv: .....Sen önce Şu aşağıdaki resmdeki pisliğini temizle ondan sonra gel burda ahkam kes...Defol burdan:angry26:

Bu vatandaşın msn kaydıdır...Diyot Arkadaşımız tarafından ele geçirilmiştir

7. Ertan AKTEPE

Ertan AKTEPE
    UyduTürk
    Administrator

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Yazımı doğru okuyup bence öyle karşlık verin akp için değil genel için konuştum.Yani sağ iktidar olursa solu ,sol iktidar olursa sağı asar örneğinden anlayı işte.Bu örnek yaşandı 60 lı ve 70 li yıllarda tarih okumak zor değil.Demirel bu ülkede 3 kişiyi astı özür dilemedikleri için ben bunu kast etmiştim.

Puan sistemine gelince buyrun benim için puanınızı verin eğer geçerli bir sebep bulursanız size söz ben kendimi yetkimi kendim alırım:thumb_up:

8. diyot

diyot Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    sen banlandığın için şükret.orada nickinin altında ...

nereden =kayseri eyaleti yazmışın.

kayseri büsbütün türkiye cumhuriyetinin bir ilidir.bunu böyle bilesin a.o nun p..i çok hayal edersiniz daha .bizler bir gider binlerce geliriz.bu ülkede yediğiniz ekmek zehir zıkkım olsun ,kökünüz kurusun.
    hala savunuyorsun lanet pisliği :devilprv:

:bangin::bangin::bangin::bangin::bangin::bangin::bangin::bangin::bangin::bangin::bangin:

9. yenerelektronik

yenerelektronik Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    arkadaşlar bu konuyu burda boşamı tartışıyoz acaba diye düşünüyorum haddimi aşarmı bilmem ama bu konuyu avrupa insan haklarına mı?abd yemi nereye düşüncelerimizi ve kayıplarımızın halk olarak farkında olduğumuzu bir gün bunun hesabı cok acı olacağını bildirceğimiz konusundaki yazılarımızı nereye yazılacaksa bize yol gösterilsin topluca yazalım.insanhakları mahkemesi assın bunu biz çok şehit verdik bunun hesabı onlara kaldıysa gereğini yapmalarını yazmalıyız yoksa bırakılsında türk milleti bir türk gibi öçünü nasıl alacağını serbst bıraksınlar diye ne bileyim daha farklı acılardan da herkez görüşünü yazmalı.bu konu sadece bu forumda kalmamalı bence...........

10. karamurat43

karamurat43 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ab ye girecegiz diye kaldırdıkları idam cezası gelsin şehit katili öcalan ve yandaşları 1 an önce idam edilmeli ülkemiz bu pisliklerden temizlemeli

11. mpinal

mpinal Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    elbette idam geri gelmeli ama belli başlı suçlar için bakın iran'a pejyak (kelimeyi yanlış yazdıysam özür dilerim pkk nın İran kolunu kastediyorum.) teröristleri için tek ceza idam .Biz daha ne şehitler vereceğiz dağa çıkmış kandırılmış gençlerimiz ölmesin diye dağa çıkmamış kandırılmamış kardeşlerimizi (askerlerimizi) şehit vereceğiz. Azcık Türkiye gerçeklerini görsünlerde kanmasınlar kardeşim.örneğin 1 ocak 2009 a kadar pişmanlık yasasından yaralanabilirsiniz sonra yakalanan her pkk lı (dağda kırda bayırda caddede sokak ta) idam edilecektir.diye bakın bakalım dağa çıkanların sayısı azalıyomu artıyomu devlet her zaman merhametlidir güçlüdür büyüktür ama şehitlerimiz şehit olduklarıyla kalıyor.Sorun bakalım bir anneye oğlunu şehit verip arkasından bir sürü maaş para taziye madalya vs alıp grurlanmakmı yoksa 20 li yaşlara kadar ne eziyetlerle büyüttüğün oğlunu yanındamı istersin diye ... Devletimiz merhametini iyilerden yana dahaçok kullanmalı dağa çıkan ülkeyi bölmeye çalışan sonuçlarına katlanacak. sehidimin anasının suçu vatana millete hayırlı bir evlat yetiştirmekmi? o ağlayacağına oğlunu kızını iyi yetiştiremeyip dağa salan analar ağlasın ...Bu ülke hepimizin sanki kürdistanı kursanız orada yaşayacak kürt bulabilecekmisiniz.3-5 çapulcu şerefsiz kürt kardeşlerimizide kışkırtıyor devlet içinde devlet kuracaklarmış bu sadece filimlerde olacak bir ütopik düşünce ve asla gerçekleşemez hele hele bizim topraklarımızda :D ancak tepkim bu...

12. uzayelek

uzayelek Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    valla bende isterim geri gelsin ama gelmez mecliste idamlık çok

13. tvsalih

tvsalih Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    geri gelsin cezaya çarptırılanlar aynı gün asılsın vatan hainlerine aman verilmesin unutmayalımki şu cennet vatanımız çok zor şartlarda kurtarıldı 39 milyonla girdik 11 milyonla çıktık bu kadar şehidimizin kemiklerini hiç kimsenin sızlatmaya hakkı yok yanlışım varsa düzeltin:kitapoku:

14. rohat

rohat Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    iyiki sizlerin dediği gibi olmuyor olsa vay Türkiye'nin haline kriterleri olmayanın kriter koyması kadar tehlikeli bir şey yoktur o da malesef sizlerde asalım keselim demek kolay önemli olan asılacakları adam etmektir...esas adelet bence burdadır...ben hiç bir insanın asılmasından yana değilim o canı siz vermedinizki siz alasınız.....

15. Mu®aT

Beğenilen Mesajlar:
    1

Dağdaki şerefsizler hiç gözünü kırpmadan benim kardeşimin canını alıyor ona ne diyeceksiniz.....Adam olsunlar diye yıllardır bir ton yasa çıkarıldı adam olacak olan şimdiye adam olurdu olmayanıda adam edicek bu millet:angry26:....İdam durumuna gelecek bir suçu işlemiş birinin bu dünyada nefes alması bile zarar...Adam edeceğiz diye onlara harcayacağımız zamanı başka şeylere harcarız daha iyidir...

16. kenan504

kenan504 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bence artık kalsın iyi olur idam eskidendi .........

17. bozkurtTahsin

bozkurtTahsin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Selamın Aleyküm Arkadaşlar Vatanı satan şerefsizlerin idamdan başka cezası sorulmamalı bence
    sonuçları ne olursa olsun asılmalı bu kansızlar derim

18. bozkurtTahsin

bozkurtTahsin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    hangi kriterden bahsediyorsun kardeşim bu vatanı kana buluyan soysuzların dağlarda gezen çakalların kriterimi yoksa çoluk çocuk demeden binlerce masum vatandaşımızı katleden apo şerefsizinin yandaşlarının kriterindenmi bahsediyorsun hiç yorulmayın onların kalemi çoktan kırıldı bu devlet veremezse cezasını Allahın izniyle bizler veririz
    onların aldığı canı onlarmı vermiştide onlar alıyor bir sor onlarada..onlar artık kan kokusunu almış bir kere huylu huyundan vaz geçmez en güzeli gravat yakışır onlara

19. mpinal

mpinal Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    GÜZEL KARDEŞİM ,
    Senden şu kriterleri duymak isterdim belli başlı suçlar vardır ki insanın kanını donduracak işte bunların tedavisi ancak Allah tarafından diğer tarafta verilebilir burada konuşan bazı kardeşlerimin abisi kardeşi şehit olmuş sen onları anlayabilyormusun? Bi dene bakalım ...Benim çocukluk arkadaşım ben gece horul horul uyurken dağda amaçsız köpeklerin şerefsiz saldırıları sonucu ŞEHİT oldu. Kardeşim Şırnak namaz dağda defalarca ölümle burun buruna geldi ve bunların sebebi bu ülke düzenini bozmaya, güçlerinin yeteceğini düşünen salaklardır.şu kandırılmış gençler cümlesindende sıkıldım artık pkk nın üst düzey yöneticilerinin dağ kadrosundaki kızları haremlik olarak kullandığını ,asıl şerefsizlerin avrupada zenginlik içinde yaşadığını dağa gezmeye dahi çıkmadığını kundaktaki çocuk bile biliyor her tutuklanan pkk lı dağdaki sefaletten bahsediyor hiçmi duymuyor bu gençler ben nerden duyuyorum benim kardeşlerim nereden duyuyor kanmasınlar öğrensinler kanun önünde suç olduğunu bilmiyorum demek bir savunma değildir hatırlatırım.Ayrıca sadece pkk lılar değil bazı yüz kızartıcı suçlar örneğin çocuk *****su bunlarında asılmasından yanayım 2-3 yaşındaki bir çocuktan hatta bebekten bir cinsellik bekleyen o o... çocukları varya onları asmak bile ödüldür kazığa oturtacaksın "Klişeleşmiş laflar senmi verdin o canı ona " ben haşa kimseye can vermedim ama bugün bana yarın sana zarar gelecekse kan akıtmakta fayda var çünkü başka türlü önüne geçemezsiniz bunların .Bakın a.b.d ye bizden her yönden ilerde bir toplum (tasvip etmiyorum ama öyle...) idamı kaldırıyorlarmı? Kansız devrim olmaz bazı şeyleri yerleştirebilmen için kan akıtmak gerekir 75 milyon için 75 bin feda edilebilir.BENİM KRİTERLERİM BU SEVGİLİ KARDEŞİM.SAYGILAR...

20. ebolatli

ebolatli Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bence idam geri gelmeli arkadaşlar herkez kendi fikrini yazsın yeter birbirimize laf yetiştirmeyelim

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş