Anket : NTV`de yayımlanan `Haydi Gel Bizimle Ol` programında Aysun Kayacının..

Konu, 'UyduTürk Anketleri' kısmında LeyL tarafından paylaşıldı.

?

Aysun Kayacının sözlerine katılıyormusunuz?

Anketin kapanma tarihi 17 Ekim 2008.
  1. Evet

22,0%
  2. Hayır

42,1%
  3. İlgilenmiyorum

35,8%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ENGİN02

ENGİN02
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    2
    kesinlikle katılıyom aysun kayacı kim ya :devilprv:

2. f@ntastic

f@ntastic Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    sana aynen katılıyorum başka da diyecek bişey yok

3. hayro62

hayro62 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Aysun kayacı çoban Dedigi çobandanda . çobanmış.

4. sev

sev Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    şunu unutmamalıyız.aynı ülkede aynı havayı teneffüs ediyorsak ayrım yapmak asla insancıl değildir.insan haklarına saygısızlıktır....bende zamanında yazın köyde defalarca cobanlık yaptım.öyle yada böyle....meslek olarak değil yazın akrabalarımızın hayvanları için...halimden memnundum.fakat asla ülkeme insanlara küsmedim bu zamana kadar..o kişinin yaptığı kendini bilmezlik şımarıklık paranı verdiği güçtür..parayla satın alınamayan birşey varsa gururdur....çoban ne olursa olsun 2 gözü ayağı kaşı gözü varsa sonuçta insandır...cüzdanda bir ismi vardır ve tc vatandaşıdır..doğulusu batılısı farketmez.. bir oya sahiptir...düşünceler farklı olabilir.fakat ayrımcılık asla kabul edilemez..onun dediğine göre profesörün 4-5 tane oyu var ...ozaman..neye göre bilirleyeceğiz bu sınırı..insanlar arasında çatışma çıkar oy yüzünden... saygılar...

5. albay1965

albay1965 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bu sistemde benim vermiş olduğum oyun sayıldığını düşünmüyorum,çünkü etrafımda hiç kimse ben bunlara oy verdim demiyor,oysa istatiskler 2 kişiden bir kişi verdi diyor

6. Router

Router Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    bence olayı bıde su sekılde degerlendırelım arkadaslar dagdakı coban en azından aysun kayacı gıbı xxx seyler yapmıyor bu bır bu mecazı anlamı 2 cısı ıse madem okadar garklı bırı ıse neden gıdıp amerıkada yasamıyorkı bu ulkenın heryerınde coban vardır sonucta hepımızın babası mutlaka cobanlık yapmıstır ve bence aynı kardesım devclet ondanda vergı alıyor almıyor dıyen varsa ıyı arastırsın bakalım

7. Router

Router Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    unutmadan şunuda ekjleyeyim cahil insan yoktur cahil bırakılmış insan vardır veya cahilige itilmiş insanlar vardır bunuda unutmayalım

8. ukala

ukala Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bu ülkede kim ne kazandıysa kazandığından vergisini tam olarak ödemez ise vergisini tam olarak verenler istediği lafı söyler kardeşim. "dağdaki çoban" lafını mecazi anlamda düşünün biraz hemen insanları küçük düşürülüyor havası yaratmayın.Ona kalırsa bende kamuda işçi statüsünde çalışan bir insanım,Allah şükür böyle ufak tefek laflarla kendimi ezdirmem alnımın teriyle ekmeğimi kazanırım.Ama aybaşı gelincede maaşımdan şıkır şıkır vergimi keserler.İnanın birçok kuyumcu,doktor,bakkal vs. den fazla vergi veriyorum.Maaşım 1250 YTL vergim 388 YTL aylık.
    ortalama375*12=4500 yıllık vergim var.
    birilerinden benim kadar vergi alamıyorsan ben bağırırım arkadaş,benim yaşadığım hayat standartlarının üzerinde yaşayacaksın,benden fazla kazanacaksın,çocukların en iyi okullarda okuyacak,en iyi hastanede muayene olacaksın vergiye gelince tıss.olmaz böyle şey.Aysun kayacıyı seversiniz yada sevmezsiniz o ayrı bir olay eğer vergisini kazancına göre düzenli olarak ödüyorsa bu ülkede haksız gördüğü herşeyi söylemeye hakkı var.Kimse demiyorki çoban aysu kayacı kadar vergi versin diye o 100 veriyorsa çobanda 1 verecek.Ama herkes kazancından vergisini verecek ondan sonra hesap soracak.

iyi ben vergimi dürüstçe vereyim,diğeri vergiyi kaçırsın bende bu böyle olmaz vergiyi verenle kaçıran aynı kefeye konmaz deyincede tu kaka deyin bana.

bana kalırsa ülke vatandaşlarının hepsinin vergi karnesi olmalı ve herkesin geliri takip edilmelidir.Bakınız avrupa ülkelerinin çoğunda bu böyle

9. kmrsahm

kmrsahm Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bence Aysun KAYACI podyumlarda bedenini çalıştırmaktan beynini çalıştırmayı unutmuş olmalı bu tür fikirlere destek veren insanları da anlamak gerçekten zor nasıl bir ruh hali bu anlamıyorum insanlar birbirlerinden sadece kariyer olarak farklıdırlar ama hepsi insandırlar

10. ukala

ukala Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bence Aysun KAYACI podyumlarda bedenini çalıştırmaktan beynini çalıştırmayı unutmuş olmalı bu tür fikirlere destek veren insanları da anlamak gerçekten zor nasıl bir ruh hali bu anlamıyorum insanlar birbirlerinden sadece kariyer olarak farklıdırlar ama hepsi insandırlar

helal sana olayı nasıl yorumlamışsın

11. Mu®aT

Mu®aT <b><font color="red">System Administrator</b></fon Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    yazınız forum kurallarına aykırı şekilde büyüktür...büyük fontla yazmayınız:nono:

12. diyot

diyot Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    valla arkadaşlar dağdaki çoban bizlerden daha iyi düşünüyor,sebebine gelince..

onun zaman derdi yok sabah gün doğmadan sürüsünü dağ çıkarır sonra oturur beyninden geçenleri anımsamaya.eğer akşam evine geldiğinde radyosu veya tv,si varsa onu açar bi güzel dinler çünkü yatma zamanına kadar boştur.o kanal seni,bu kanal benim der evirir ,çevirir bi güzel ezberler gördüklerini,duyduklarını.ve yatar garibim yatağına uzanır ve olayları muhakeme edr o tamiz kafasındaki temiz beyni ile .ve öylece uyuya kalır.sabah yine aynı dağa sürü otlatmaya.onun temiz kafası ve temiz beyni vardır.kararınıda kendi verir.

hazreti ömer (r.anh)efendimizin bir sözünü hatırladım..
    senin babanda çoban değilmiydi..
    burada hz ömer efendimiz,çobandan kasdederken herkes sürüsünden mesuldur demiştir.yani bizlerde çobanız bizim sürümüzde aile bireylerimizdir.onları gözetip,koruyoruz.

o dağdaki çoban kendisine emanet edilenleri gözrtip koruyor..

şimdi hepimize bir soru ..?bahsedilen kişi kimi koruyor..?kimi gözetiyor...hepinize saygı ve sevgilerimle..

13. seyyah

seyyah Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ya yorum yazmayayım diyorum (biraz sivri dilliyim diye) ama duramıyorum,
    peki (%20) lik okumuş cahile ne demeli, vergi vermemek suçtur ve bunu sadece çobanlar yapmıyor,
    hem sonra gariban sınııfının vergisiyle uğraşacağınıza kodamanlar var holdingler yönetip te asgari gelir beyan eden .... lar var. Kaznçları iyi olupta zarar beyan eden bir kısım esnaflar var, bunlarla uğraşın, takımşsınız bir kömür edebiyatı yeter ya o konu bununla ilgili değil konuyu saptırmayın, unutmadık daha "açık oy verip kapalı sayım yapanları" anlayan anlasın,
    neyse son söz olarak şunu belirteyim ki ANAYASADA HERKES EŞİT (eee demokrasinin nimeti işte) öyle vergiyle orantılı oy vermek olsaydı hayaliciler hortumcular vergileri ile orantılı oy kullanıp yandaşlarını iktidara taşır "devltin malı deniz..." derlerdi

14. muhammetozcan

muhammetozcan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Arkadaşlar bu memlekette vergi vermeyen insan mı varki. Bu memleketin nimetlerinden faydalanan her türk vatandaşı illegal olarak gözle görünmeyen vergilere muaftır. Bu memlkette ikamet eden herkes vergisini öder oy konusuna gelince yukarı tükürsen bıyık aşşağı tükürsen sakal inanın bana o çoban dediğiniz adam bu memleketi bu kendilerini vatansever ilan eden klişilerden daha çok sever. Ayrıyeten şunu asla unutmayın ki Batan bi gemiyi önce fareler terkeder bu da şu demek sanmayınki sizin bu aysun kayacı dediğiniz kişi ve buna benzer medya maymunları bu memleketi her daim sırtlanırlar bu memleketin başına bi hal gelcek olsa emin olun bu vatanı ilk terk edecekler kaçacaklar onlardır. SAYGILARIMLA

15. zeytun

zeytun Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    dagdaki coban hic okul medrez gormeyen insanlarimiz. turk laz cerkez kurt ayrimi
    yapan kisiliksiz insanlarimiz deyilmi turkiyeyi bu teroris balasini sokan kendisini ayri
    birdunyanin insani gibi sanim baskalarini hic yerini sanan duyarsiz kisilerle benim
    hic bir zaman itibar etmedigim ve etmeyecegim kisiler ol dugundan.AYSUN KAYACI.
    gibi insanlara bende itibar ve degeri olmayan kisilerdir.bence guzeligini sahsiyetini
    sifira indirmisdir. herkesden ozur delemesi gerekir..bana gore insanlar esitdir akililiklari ve iyi neyetleri guzel sozleri ilen deyerlidir cunku kimse gokten zembil ile inmemisdir
    genede herkes kendisinden sorumludur.insanlara sevkatla yaklasilmasindan yanayim
    insanlara sevdigimiz gibi hayvanlara da sevmemizin gerekli oldugunu bilmeliyiz.
    selamlal..

16. belçikalı

belçikalı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Aysun KAYACI Haklı Be kardeşim
    bu konudaki söylediklerine aynen katılıyorumm.
    HAKLIII
    Benim oyum da eşit olmamalı !
    bende vergi veriyorum ( Ama burası A.B.D değil vergisi ni veren olarak korunmuyoruz )
    Bir Çelişki var Ama nerde ?
    Oy verir kendemi !!
    yoksa Sağmal İnek gibi sağılırken mi
    bir yerlerde hesap karışıyor ama nerde
    çözülmüyor çözemedim
    sonra geliyoruz
    10 kğ. un
    10 kğ şeker
    250 kğ kömür
    5 çeyerek altın
    bir market torbası hububat ile satın alınan oy aynımı değilmi sorusuna
    İtiraz ediyorum beaa
    benim oyum o 10 gün yetecek erzak la bir değil
    benim oyum çobanlada bir olamaz
    erzakla alınan oylar
    çobandan alınan oylar dereyi geçene kadar
    dayı denilene eştir bence !
    kendinize iyi bakınn
    fazlada kafayı takmayın
    AYsun Kayacı doğru söylemiştirrrrrrrrrrrrrr.

17. seyyah

seyyah Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Sen ve senin gibi "ukala" lara tek bir kelme diyorum "Hadi üleenn", :mad:
    oy konusuna gelince haklısın senin gibilerin oyu, çoban gibi namuslu
    riyasız olanların oyu ile aynı olamaz belki onda biri-yüzde biri ancak olur,
    ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını gidermek sevaptır,
    evet sadece seçim zamanı yapılıyorsa da yanlıştır (kabul).:e010:

18. Ertan AKTEPE

Ertan AKTEPE
    UyduTürk
    Administrator

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Seçim zamanı dışında pek yapılmıyor malesef:no_clue:
    Unutmayın dtp meclise okuma yazma bilmeyen vatandaşalrımızın eline oy pusulası tutuşturarak girdi.Ama suç eğitimsiz halkımızda,çobanımızda yada köylümüzde değil onlara hizmet vermekle yükümlü olup veremeyen devlette:thumb_up:

19. mightythor

mightythor Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Aysun Kayacı'ya katılıyorum vergi verenler vermeyenleri sırtında kambur gibi taşıyor hiç birimiz buna mecbur değiliz.Burda sorun aysun kayacı'nın karakteri değil söylediği sözün doğruluğudur.Ayrıca eğer birisinin işi çobanlıksa ona çoban denir dağdaki Lord diyecek hali yok herhalde.

20. belçikalı

belçikalı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bende sana senin İmzan la cevap vermeyi uygun görüyorumm
    hadi keyfine bak

""Yoksa Haya Edep Neylesin Medrese Mektep
    Eğitim semeri alır, eşşek olan eşşek kalır ... """

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş