Yozgat - Sahnede Heyecanlanan Ana Sınıfı Öğrencisi Öğretmeni

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında adanali_001 tarafından paylaşıldı.

1. adanali_001

adanali_001 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okul Öncesi Eğitim Şenliği 23 Nisan Çocuk Bayramı etkinliklerini aratmadı. Anasınıfı öğrencilerinin hazırladığı gösteriler beğeniyle izlendi. Kalabalık karşısında heyecanlanan minik öğrenci sahnede ağlamaya başlayınca öğretmenine koştu.

Okul öncesi eğitim zorunlu hale getirilirken, Yozgat'ta Okul Öncesi Eğitim Şenliği düzenlendi. Düzenlenen şenliğe şehir merkezinde bulunan ilköğretim okullarının anasınıfı ve anaokullarından öğrenciler katıldı. Minik öğrencilerin yürüyüşü ile başlayan şenlik, Yozgat Cumhuriyet Meydanı'nda öğrencilerin gösterileriyle devam etti. Okul öncesi eğitim konusunda bilgiler veren Yozgat Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Gamsız, okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması konusunda pilot bölge olarak seçilen Yozgat'ta okul öncesi eğitimin önümüzdeki eğitim sezonu itibariyle zorunla hale getirildiğini belirterek, ôYozgat il genelinde okul öncesi eğitime devam eden öğrenci sayısı 10 bin 343 öğretmen sayısı ise 800'e ulaşmıştır" dedi.

Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Gamsız'ın konuşmasının ardından anasınıfı öğrencilerinin hazırladıkları gösteriler sahnelendi. Yozgat Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen şenliğe öğrenci velileri yoğun ilgi gösterince, minik öğrenciler velilerinin arasında sahnedeki arkadaşlarını izlemekte güçlük çekti. Kalabalık karşısında heyecanlanan bir öğrenci ise sahnede heyecanlanınca ağlamaya başlayıp öğretmenine koştu. Öğretmeninin öperek sakinleştirmeye çalıştığı kız öğrenci, daha sonra sahneden inerek annesinin yanına gitti.

Sayfayı Paylaş