İOS Android'den iPhone'a Rehber Aktarmak

Konu, 'Apple ios' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Android'den iPhone'a Rehber Aktarmak
    Android işletim sistemine sahip bir telefon kullanan kişilerin iPhone’a geçildiğinde rehber konusu sıkıntı olmaktadır.
    Android’den iOS işletim sistemine geçiş yapan kullanıcıların rehberler üzerinden geçiş yapabilmesi de mümkündür. Bu bakımdan kişilerin haberdeki adımları takip ederek herhangi bir kayıp olmadan aynı rehberi kullanabilmesi mümkündür.

Android’den iOS’a geçiş yapıldığında kullanıcıların rehberini de alabilmesi adına Google servislerini kullanması gerekmektedir. Google hesabı üzerinden kişiler kolay bir şekilde senkronize edilebilmektedir. Bu açıdan farklı işletim sistemi kullanmaya başlayan kişiler bu konuda kolay bir şekilde işlem yapabilir.

Rehber transferi için ilk olarak Android cihazlarda aşağıdaki adımlar takip edilmelidir.

Ayarlar > Hesaplar ve Eşitleme

Bu işlemler sonrasında

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

rehberi kopyalayacaktır.

iPhone üzerinden ise;

Ayarlar > Posta, Rehber, Takvim> Hesap Ekle

Bu ekranda kullanıcıların Google oturumu açmasının ardından rehber otomatik bir şekilde yeni telefona aktarılacaktır.

Belirtilen işlemlerin takip edilmesi ile birlikte kişiler kolay bir şekilde rehber konusunda herhangi bir sorun yaşamadan işlemlerini tamamlayabilecektir. Üstelik Google servisleri üzerinden yedekleme yapmak sadece cep telefonu değiştirildiğinde değil, telefonun çalınması ya da rehberin silinmesi durumlarında dahi kullanıcılar için büyük bir kolaylık sağlayacak ve rehber kaybını önleyecektir.

Sayfayı Paylaş