Windows 10'a Media Center Yükleyin!

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    [​IMG]Microsoft'un ilk kez Windows XP ile birlikte kullanıma sunduğu, ardındanWindows 7 ve Windows Vista işletim sistemlerinde de ön yüklü olarak gelen multimedia uygulaması Windows Media Center küllerinden doğabilir. Hatırlanacağı gibi emektar uygulama Windows 8 ile birlikte işletim sisteminin varsayılan uygulaması olarak sunulmamaya başlamış, Windows 10 ile birlikte tamamen kaldırılmıştı.
    [h=2]Windows Media Center'ı yükleyebilirsiniz...[/h]Neowin.net sitesinin haberine göre, bazı kullanıcılar MDL sitesinin forumlarında WMC uygulamasını Windows 10'a kullanabilecek bir yöntem keşfetti. Windows Blog Italia sitesi tarafından dökümante edilen bu yeni keşfedilen metod ile Windows Media Center, yeni işletim sistemi Windows 10'a çalıştırılabiliyor. Tabii ki Microsoft'un resmi desteği bulunmadan...
    [h=2]Nasıl yapılır?[/h]Eğer siz de Windows Media Center uygulamasından vazgeçemeyenlerdenseniz, Windows 10 işletim sisteminize aşağıdaki yöntemden yararlanarak eski uygulamayı yüklemeyi ve çalıştırmayı deneyebilirsiniz:
    1)

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

"WindowsMediaCenter_10.0.10134.0.zip" dosyasını indirin ve arşivden çıkartın,

2) "_TestRights.cmd" dosyasını bulun, sağ tıklayın ve "Yönetici olarak çalıştır" seçeneği ile dosyayı çalıştırın,
    3) Komut istemi penceresi açılacak ve otomatik işlemlerden sonra PC'niz yeniden başlayacak,
    4) "Installer.cm" dosyasını bulun ve sağ tıklayın ve "Yönetici olarak çalıştır" seçeneği ile dosyayı çalıştırın,
    5) Komut istemi penceresi açılacak, işlem tamamlandığında "Press any key to exit" yazısını göreceksiniz. Herhangi bir tuşa basarak kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş