Abdullah Avcı: Terim'in yerinde olsam Letonya'da kalırdım

Konu, 'Tv'de Spor Ekranı' kısmında uydu3405 tarafından paylaşıldı.

1. uydu3405

uydu3405 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    TRT Spor'da yayınlanan Futbol VIP programına konuşan Avcı, Milli takım günlerinden hedeflerine kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.
    İşte Avcı'nın o açıklamaları:
    TERİM'İN YERİNDE OLSAM LETONYA'DA KALIRDIM

Milli takım 3 maçta 2 mağlubiyet 1 beraberlik aldı. Takımın başında siz olsaydınız?
    ''Ben Letonya'da kalırdım! Bugün ne konuşuluyor. Passolig suçlu, Galatasaray - Fenerbahçe rekabeti suçlu, Türk oyuncusu suçlu. Jenerasyon ve eğitim sorunumuz var. 3 Milyon Türk'ün yaşadığı Almanya'da bugün 2 tane türk oyuncusu varsa sorun genetik değil eğitimdir.''

3 SENE ARKAMDAN GELİYORSUNUZ

Çok eleştirildiğim oyuncular bugün yine Milli takımda. Almanya'dan gelen oyuncularla ilgili çok eleştirildim. Eleştirildiğim oyuncular bugün Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta oynuyor. O zaman ben de 3 sene arkamdan geliyorsunuz diyorum. TFF'nin tek amacı futbolu geliştirmektir. Kulüplerin altyapılara denetlemeli. Anlık başarılarla harket mi edeceğiz. Galatasaray'ı yendik 'Zafer kazandınız' dediler ben de 'Hayır zafer değil maç kazandık' dedim. Milli takım hocası olduğumda bana %20 saha içi %80 saha dışı demişlerdi. Hadi ya demiştim. Milli Takımda hem saha içi hem de saha dışını yönetmek konusunda tecrübeler edindim.
    ÖMER VE HAKAN KAZANILMALI

Ömer Toprak - Hakan Çalhanoğlu - Gökhan Töre krizini nasıl yorumluyorsunuz?
    ''Krizin içinde yaşamadım ben bilmiyorum. Üçünü de milli takıma ben kazandırdım. Hakan'ı Milli takıma alan teknik adam olarak imzam vardır. Çok yetenekli bir oyuncu. Ömer Toprak da öyle. Gökhan Töre'yi Rubin Kazan'dan aldığımda herkes eleştiriyordu. 'Bu adamın ne işi var' demiyordu. Bunlar özel oyuncular. Biz içimizde yaşanan sorunları o dönem çözmüştük dışarıya yansımamıştı. Hakan de Ömer de çok yetenekli oyuncular kazandırılmaları gerekiyor.''

Sayfayı Paylaş