Bedelli yapamayana 600 TL maaş

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında nino tarafından paylaşıldı.

1. nino

nino Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    MHP, bedelli yapamayan er ve erbaşlara asgari ücret ödenmesi için teklif veriyor

30 bin TL'ye bedelli askerlik teklifi bugün Meclis'e geliyor. Ancak muhalefet partileri bu teklifin kapsamını genişletmek için çalışma yapıyor.

İlk öneri MHP'den geldi. MHP Hatay Milletvekili Adnan Şefik Çirkin, 16 yaşından küçük olanlara ödenen asgari ücretin, er ve erbaşlara ödenmesi için bir yasa teklifi hazırladı.

Bu miktar yaklaşık 600 TL yapıyor. Ayrıca doğuda görev yapan askerler için bu miktarın iki misline çıkartılması düşünülüyor, yani bin 200 TL.

Teklifin gerekçesinde ise 30 bin TL karşılığında yapılacak bedelli askerliğin yol açacağı eşitsizliğin ortadan kaldırılmasının amaçlandığı belirtiliyor.

Bedelli için teklif vermesi beklenen diğer bir parti ise CHP. Anamuhalefet partisinin parası olmayanların bedelli yapması için imkan yaratmaya yönelik bir çalışma yaptığı belirtiliyor. Kamu hizmetiyle bunun ikame edilmesi için bir çalışma yaptıkları öğrenildi.

AK Parti'nin bedelli askerlik ile ilgili teklifinin bugün TBMM Anayasa Komisyonu'nda görüşülmesi bekleniyor.

2. şimşek59

şimşek59 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    teklif veriri ama kabul edilmez gariban insanı kim düşünür onlar parsı olmadığı içn askerlik yapma durumunda kalacaklar ülke ne hale geldi

3. 6xodh

6xodh Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    arkadaşım ben soylediklerinizin hepsine katılmıyorum bedelli olması lazım ama sarkıcıya falan deyil adam okumuş komser olmuş öretmen, doktor,yani belirli yaşa gelmiş bunlara gelsin bedelli...

4. neskali

neskali Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    aynen katılıyorum sana bedelli herkese çıktı (şarkıcı filan ayırt etmediler) yani zenginsen vezirsin fakirsen rezilsin....

Sayfayı Paylaş