Erdoğan: Son Kararı Millet Verecek

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında adanali_001 tarafından paylaşıldı.

1. adanali_001

adanali_001 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Erdoğan: Son Kararı Millet Verecek

de Düzenlediği 'Malatya Dayanışma Gecesi'nde Erdoğan, Şunları Söyledi:

''Şimdi birileri kuru sıkı atıyor, 'işsizlik işsizlik işsizlik', tamam kardeşim doğru. Şu anda bizim yüzde 14 işsizliğimiz var. Sen nasıl çözeceksin onu söyle. Çözümün ne? Reçeteyi ver, hiç reçeteyi veren duydunuz mu? Sadece tespit.''

Erdoğan, Türkiye'nin şu anda tüm AB ülkeleri içinde parametreleri yan yana getirdiğinde birçoğunda hepsinden çok çok iyi olduğunu belirtti.

Bunu sadece kendisinin değil OECD, IMF ve Dünya Bankası'nın söylediğini belirterek, kendilerine inanmayanların açıp o parametrelere bakmalarını isteyen Erdoğan, gerçeklerin ortada olduğunu söyledi.

Başbakan Erdoğan, siyasetçi diliyle değil onların diliyle konuştuğunu ve burada olduğunu belirterek, konuşmasını söyle sürdürdü:

''Onun için anti demokratik bir anayasa ile yoksullukla mücadele edilmez, hukuksuzluk sona ermez. Bunu bilmemiz lazım. Biz üstünlerin hukukunu korumak için bu yola çıkmadık. Biz hukukun üstünlüğünü korumak için bu yola çıktık ve bu yoldaki kararlılığımız devam ediyor. Burada bir gerçek var. Haklı olan güçlü olduğu gün biz hedeflerimize ulaştık demektir. Güçlü olanın haklı olduğu zaman değil. Çünkü, güçlü olan zaten her zaman haklı maşallah. Ama gücü olmayan maalesef her zaman haksız. Böyle bakılıyor. Oluşan bu. Bunu gördük. İşte şimdi bunlar yıkılıyor. Mafya, çete bütün örgütlenmeler çöktü. Bakıyorsunuz birileri işte Balyoz'da, şunda bunda avukatlığa soyundu. VTR'lerde bunları görüyorsunuz. Bunları savunanlar var. Bunlarla siyaset yapmaya gayret edenler var. Biz bunlar için yokuz. 'Her şey Türkiye için, her şey milletimiz için' dedim. Başka bizim bir yolumuz yok.''

-''YSK 120 GÜN YAPTI ZORLAMAYLA''-

Başbakan Erdoğan, referandum tarihinin de 12 Eylül darbesinin 30?uncu yıl dönümünde, 12 Eylül 2010?da olduğunu hatırlatarak, şunları söyledi:

''Bu tarihi biz belirlemedik. Biz yasa değişikliği yaptık 60 günde referandum yapalım diye, sağolsun YSK bunu 120 gün yaptı. Zorlamayla. Olmaz. İşimiz var bizim. Niye bu kadar uzatıyorsunuz bu işi. 60 gün, yasa bu. 'Yok efendim bunda geçerli değil bundan sonraki seçimlerde geçerli', ona da kabul. 60 günde olsa, 120 günde olsa benim milletin inanıyorum ki iki bayramı inşallah bir arada kutlayacak. Türkiye, Ramazan Bayramı'nda sandık başına gidecek ve bayramda da inşallah bu ikinci bayramını kutlayacak. Türkiye'yi prangalarından kurtarmak adına tarihi bir karar verecek.''

Sayfayı Paylaş