Sabit ücret bilmecesi çözüldü

Konu, 'Teknolojik haberler' kısmında selvi64 tarafından paylaşıldı.

1. selvi64

selvi64 Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Yılan hikayesine dönen sabit ücrette son nokta.. Tüketicilerin umudunu kıran haber Yargıtay Hukuk Genel Kurulu'ndan geldi.

Türk Telekomünikasyon A.Ş'ye sabit ücret hakkında açılan davada Balıkesir 2. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından verilen direnme kararı, Yargıtay Hukuk Genel Kurulu tarafından Türk Telekom lehine bozuldu.

Türk Telekom'un Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayımlanan açıklamasında, 19 Ocak 2009 tarihli özel durum açıklamalarında Türk Telekom'un sunduğu telefon hizmetlerine uygulanan sabit ücret hakkında bir abone tarafından açılan davada alınan kararın şirketçe temyiz edilmesi üzerine, Yargıtay 13. Hukuk Dairesi'nin Türk Telekom lehine karar verdiğinin bildirildiği hatırlatıldı.

Bu gelişme üzerine, Balıkesir 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin tüketici mahkemesi sıfatıyla direnme kararı verdiği belirtilen açıklamada, "Konu Yargıtay'a intikal etmiş, Yargıtay Hukuk Genel Kurulu tarafından söz konusu direnme kararına karşı Şirketimiz lehine bozma kararı verilmiştir" denildi.

2. severimseni

severimseni Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Başka ne bekleyebilirdik ki!

3. harami44

harami44 Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    sabit ücret özelleşmeden önce devlete gidiyordu özelleştikten sonra şirkete kalmakta telekom yabancılara hediye edilmiş olmuyormu

4. bluestream

bluestream Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Az kaldı az. 3g geldi, artık internete de cep hattından bağlanacaz, o zaman ben görecem onların sabit ücretini. Bak bir tane ev telefonu kullanıcısı kalıyor mu. Yıllardır sömürdükleri yeter. Verdiğim her kuruş haram olsun.

5. ayhanst

ayhanst Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    aynen katılyom fiyatlar azcık makul olursa 3 g de her şey biter.

6. pompacı

pompacı Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    arkadaşlar fazla sevin meyin bunlar daha ısınma turları belirli bir üye sayısına diyeyin yada müşteri belirli bir sayıya ulaştığında siz o zaman fiyat farkına bakın yada hemen kota koyarlar bu kadar rahat olmaz ben daha önce super onlineyi GPRS ile yapıyordum fiyatına yetişemez olmuştum inşallah ben yanılayım da siz haklı olun bu arada unutmadan kandiliniz mübarerek olsun tşk.

Sayfayı Paylaş